3,000.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand:

Description

BRIT CARE Cat KITEN

Здрав раст и развој, без зрна

Комплетна храна за мачиња, домашни кучки и мачки кои дојат, за здрав и правилен раст и развој. Хипоалергична формула со свежо пилешко и мисирка без зрна, збогатена со билки и пробиотици.

Состав: дехидрирана мисирка (30%), свежо пилешко месо (26%), живина (конзервирана со токофероли, 12%), жолт грашок (12%), наут (8%), масло од лосос (3%), хидролизирано пилешко црн дроб (2%), ленено семе (2%), сушени јаболка (2%), пивски квасец (1%), колострум (0.5%), сушена камилица (0.5%), минерали, сушен трн (0.3%) ), суви брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,025%), манан-олигосахариди (0,02%), јука шидигера (0,01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки / кг). Аналитички состав: сурови протеини 38,0%, содржина на маснотии 18%, сурови влакна 1,5%, суров пепел 7,2%, влага 10,0%, омега-3 0,5%, омега-6 2,2% , калциум 1,2%, фосфор 0,9%, натриум 0. , магнезиум 0,1%.

Нутритивни адитиви во 1 кг: витамин А (3a672a) 23.000 IU, витамин D3 (E671) 1.000 IU, витамин Е (3a700) 800 mg, витамин Ц (3a312) 400 mg, таурин (3a370) 2,3a90 mg (L3a900 mg) ) 100 mg, холин хлорид (3a890) 2,800 mg, биотин (3a880) 2,5 mg, витамин Б1 (3a821) 12 mg, витамин Б2 15 mg, ниацинамид (3a315) 60 mg, D-калциум пантотенат 40 mg витамин Б6 (3a831) 12 mg, фолна киселина (3a316) 3 mg, витамин Б12 0,05 mg, цинк (3b606) 140 mg, железо (3b106) 55 mg, манган (3b504) 65 mg, калиум јодид, 4 mg 1, 3b2. бакар (3b406) 12 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 2.500 mg.

Метаболичка енергија: 4000 kcal/kg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Упатства за хранење: Дајте храна сува или натопена со млака вода. Погрижете се вашата мачка секогаш да има доволно свежа вода за пиење.

Храната треба да биде достапна во текот на денот. Ако давате храна за прв пат, измешајте ја со претходната храна, за да го олесните преминот кон новата храна. Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од директна сончева светлина. По отворањето, затворете повторно. 

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.