10% ПОПУСТ

540.00ден

In Stock

Canvit Antiparasitic grain free

Поддршка за здраво варење во вкусна форма
на закуска Здрава ужинка за здраво варење

 

Description

Функционална и неодоливо вкусна закуска со јагнешко, лук, камилица, нане, омега-3 незаситени масни киселини и колаген за здраво варење.

Дигестивниот систем на здраво куче содржи огромна количина на пријателски бактерии, кои се важни за правилно варење. Во случај на чувствително варење, нарушена е рамнотежата на бактериите во цревата, што доведува до иритација на цревната лигавица и проблеми со варењето. Лукот, камилицата и нането имаат антисептички својства и иритација на саѓи.

Антипаразитарна здравствена заштита „Канвит“ ја ублажува цревната лигавица кај кучиња со чувствително варење. И исто така има одличен вкус.

Комплементарна храна за кучиња.

Супстанции од растително потекло кои првенствено помагаат во елиминирање на цревните паразити и одржување на здрава цревна микрофлора.
Содржи див лук, камилица, нане и пребиотици.

Состав:

компири, јагнешко (15%), течен скроб, масло од харинга (5%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, пивски квасец (извор на мананолигосахариди), див лук (10 гр / кг), камилица (5 гр / кг ), нане (5 g / kg).

Аналитички состојки:

суров протеин 16,0%, содржина на маснотии 7,5%, влага 17,0%, суров пепел 3,5%, сурово влакно 2,0%.

Индикации:

Спречува проблеми со цревата кај кучиња со чувствително варење
Поддржува третман на хронична дијареја Ја
подобрува конзистентноста на столицата и ја намалува надуеноста

Инструкции:

Нахранете ја анти-паразитската здравствена грижа Канвит закуска директно од рака.

Препорачана дневна доза:

1-2 коцки на 1 кг телесна тежина

10 коцки за куче од 10 кг содржат:
лук 100 мг, камилица 50 мг, нане 50 мг, омега-3 незаситени масни киселини (ЕПА, ДХА) 200 мг

Пакет:

200 гр (250 коцки, 25-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Additional information

Weight 0.2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.