НЕМА ЗАЛИХА
10% ПОПУСТ

Description

оддршка за здрава кожа и дебел слој во вкусна форма на закуска
Здрава ужина за здрава кожа и палто

Функционална закуска со лосос е комплексен и неодоливо вкусен извор на витамини, минерали и незаситени масни киселини за здрава кожа и палто.

Крзното и кожата се првиот одбранбен слој на телото од негативните влијанија на околината. За да може кожата да обезбеди заштита, нејзиниот метаболизам бара соодветен извор на витамини, микроелементи и амино киселини, како што се биотин, витамини Б2, Б3, Б5, цинк и метионин. Со своите антиинфламаторни својства, омега-3 незаситените масни киселини се исто така важни за здравјето и функцијата на кожата.

Canvit Skin & Coat Health Care Snack обезбедува редовен внес на витамини, минерали и омега-3 масни киселини за здрава кожа и дебел, сјаен слој. И има одличен вкус.

Дополнителна храна за кучиња.

 

Суштински супстанции и витамини за подобрена регенерација на кожата и квалитет на облогата.
Содржи масло од харинга како извор на омега-3, невен, цинк, ниацин и биотин.

Состав:

компири, лосос (15%), течен скроб, масло од харинга (6%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, сув невен (5 g/kg).

Аналитички состојки:

суров протеин 16,0 %, содржина на маснотии 7,5 %, влага 17,0 %, суров пепел 3,5 %, сурови влакна 1,5 %.

Нутритивни додатоци на 1 кг:

цинк (Е6) 110 mg, ниацинамид (3a315) 30 mg, калциум пантотенат 5 mg, биотин 1,4 mg.

Индикации:

Поддржува раст на густа, сјајна обвивка, особено кај кучиња за изложби
Го промовира растот на палтото за време на опаѓање и формирање на силен кератин за нокти
Поддржува третман на состојби на кожата, палтото и ноктите

Инструкции:

Нахранете ја закуската Canvit Skin & Coat Health Care директно од рака.

Препорачана дневна доза:

1-2 коцки на 1 кг телесна тежина

10 коцки за куче од 10 kg содржат:
Витамини: биотин 14 µg, витамин Б3 (ниацинамид) 300 µg, витамин Б5 (калциум пантотенат) 50 µg
микроелементи: цинк 1 100 µg
омега-3 незаситени масни киселини: (EPA, DHA) mg
Друго: колаген 400 mg и невен 50 mg

Пакет:

200 гр

Additional information

Weight 0.6 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.