650.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Canvit Junior поддршка за здрав развој и раст кај кученца и млади кучиња

Обезбедува аминокиселини, витамини, омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини, пребиотици и пробиотици за поддршка на здрав физички развој, оптимално варење и развој на имунитет кај кученца и кучиња што растат.

Одгледуваните кученца имаат потреба од зголемен внес на витамини, минерали, аминокиселини и други основни хранливи материи. Канвит јуниор е одличен извор на важни супстанции и е засилен со незаситени масни киселини омега-3 и омега-6, кои играат клучна улога во развојот на мозокот и меморијата. Пребиотиците и пробиотиците обезбедуваат правилен развој на дигестивниот систем и оптимално варење на кученцата и кучињата што растат.

Индикации:

Поддржува правилен развој на коските, зглобовите и скелетните мускули кај кученца и кучиња што растат
Поддржува развој на дигестивниот систем и оптимално варење кај кученцата и кучињата што растат
Промовира развој и формирање на ткива на имунитет и имунитет кај кученца и растечки кучиња

Инструкции:

Давајте ги таблетите на кученца што растат директно од рака или мелени во храна.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 5 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Витамини: витамин А 300 IU, витамин Д3 10 IU, витамин Е 6 000 μg, витамин К 50 μg, витамин Б1 300 мг, витамин Б2 300 мг, витамин Б6 200 мг, витамин Б12 5 мг, витамин Ц 3 500 μg, биотин 250 μg, ниацинамид 1 500 μg, калциум пантотенат 1 000 μg, фолна киселина 25 μg
Микроелементи: железо 750 μg, бакар 150 μg, цинк 700 μg, манган 250 μg, селен 1,8 μg
Пробиотици:  Ентерококус фециум (NCIMB 10415 ) 8 × 1010 CFU / kg
пребиотици: бета-глукани, манан олигосахариди (МОС)

Омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини: DHA, EPA, ALA, GLA, LA

Пакет:

100 g (100 таблети, трае 50 дена за куче од 10 kg)

 

Additional information

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…