НЕМА ЗАЛИХА

240.00ден

 

Out of stock

Brand:

Description

Canvit Mobility дополнителна храна за возрасни кучиња со пилешко.

Мека функционално задоволство за возрасни и постари кучиња со проблеми со подвижноста. Со комбинирање на хондропротективи и активни состојки, тие овозможуваат полесна подвижност. Со глукозамин, хондроитин, МСМ, витамин Ц

СОСТАВ: компири, пилешко 15%, течен скроб, масло од харинга 5%, хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, глукозамин сулфат 15g / kg, лушпа од јајце 10g / kg, хондроитин сулфат 8g / kg, метилсулфонилметан 6g / kg, суви мачкини нокти (Uncaria tomentosa) 1g / kg.
АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: протеини 16%, содржина на маснотии 7,5%, влага 17%, сурова пепел 4%, сурови влакна 1,5%. ДОДАТОЦИ / кг: хранливи состојки: витамин Ц (E301) 600mg Конзерванси: калиум сорбат (E202), лимонска киселина (E330), ортофосфорна киселина (E338), ДЛ-јаболкова киселина (E296).

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: дневна доза (телесна тежина на кучето (кг) / парче на ден): 1/2, 5/5, 10/10, 20/15, 30/20,> 40 /> 25. Не треба да се надминува препорачаната дневна количина. Да се ​​чува на суво, темно и ладно место. По отворањето, цврсто затворете ја торбата. Не ја изложувајте на сончева светлина.

Additional information

Weight 0.2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.