Description

Carnilove (Grain and Potato free) – Храна за маче Патка и фазан хеирбол адулт 6кг.

CARNILOVE Duck & Pheasant за возрасни мачки –
Контрола на Hairball Комплетна храна за возрасни мачки, со месо од патка и фазан, наменета за мачки кои имаат тенденција да собираат влакненца во дигестивниот тракт.
Збогатен со влакна од репка за полесно отстранување на влакна.
Балансирана холистичка храна која ќе ја задоволи вродената желба на мачката за месо.

Со месо од диво потекло, шумско овошје, зеленчук и билки.
Без житарки, без компири.

Состојки: оброк од патки (34%), оброк од фазан (25%), жолт грашок (12%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 6%), пулпа од репка (5%), патка без коски (5%), пилешки црн дроб (3%), тапиока скроб (2%), јаболка (2%), масло од лосос (2%), моркови (1%), ленено семе (1%), наут (1%), хидролизирани лушпи од ракчиња (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,016%), корен од цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,012%), екстракт од јука (1% 0,0 s). , екстракт од алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,0008%), малина (0,0008%).

Аналитички состав: суров протеин 40,0%, содржина на маснотии 18,0%, суров пепел 7,8%, сурови влакна 5,0%, влага 10,0%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, натриум 0,3%, магнезиум 0,08%.

Додатоци по кг: Додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 23.000 IJ, витамин Д3 (Е671) 940 IJ, витамин Е (3a700) 650 IJ, витамин Ц (E300) 300 mg, таурин 2.400 mg, холин хлорид, L2-200 карнитин 65 мг, ниацин 45 мг, биотин 1,8 мг, цинк (Е6) 150 мг, манган (Е5) 55 мг, железо (Е1) 48 мг, бакар (Е4) 11 мг, јод (Е2) 3,8 мг, селен (Е8 ) 0,23 mg, DL-метионин (3.1.1.) 14 mg, аргинин (3c3.6.1) 12 mg, L-лизин (3.2.3.) 10 mg. Метаболичка енергија: 3.800 kcal/kg. Омега 3: 0,33%, Омега 6: 2,28%.

Упатства за хранење: Послужете ја храната сува, малку навлажнета или покриена со бистра супа.
Препорачливо е да се служи храна за мачки поделени во три оброци во текот на денот.
Препорачаната количина на храна може да варира во зависност од возраста и активноста на мачката.
Следете ги препорачаните количини на хранење прикажани во табелата (телесна тежина на мачката во kg/дневна количина храна во грамови).
Кога првпат ќе ја дадете храната на вашата мачка Carnilove, послужете ја измешана со претходната храна и постепено зголемувајте ја пропорцијата на новата храна во следните 7 дена.
Осигурајте се дека сад со свежа вода е секогаш достапен за вашата мачка.
Да се ​​чува на суво и ладно место.

Совет: За вистинските љубители на месо, послужете Carnilove суви гранули со содржината на Carnilove кесичките.
Табела за исхрана:
Тежина на возрасна мачка (kg) = количина (g)
2-3 kg = 40-55 g
3-5 kg ​​= 55-75 g
5-7 kg = 75-85 g
7-9 kg = 85-100 g

Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 6 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.