Brit – Vafo Praha производител на храна за кучиња и мачки

Производител на храна за кучиња и мачки во семејна сопственост од Чешка. Филозофија на Brit Vafo Praha Управување со квалитет Производство

CARNILOVE TRUE FRESH добил награда за најдобар нов производ

Задоволство ни е да објавиме дека Carnilove True Fresh има освоено награда за најдобар нов производ за производи за храна за кучиња на овогодинешниот саем PATS. PATS е саем бр.1 за индустријата за домашни миленици во Велика Британија која се одржува двапати годишно, во Сандаун во март и во Телфорд во септември. Добитниците на наградите … Read more

Gosbi храна за кучиња и мачки со иновативен процес

Гозби е производител на храна за кучиња и мачки , специјализиран за високо нутритивни производи од сопствената кујна. Компанијата е посветена на производство на висококвалитетна храна на која сопствениците на домашни миленици можат да и веруваат, сега и во иднина. Квалитетот е приоритетен Gosbi користи природни состојки, со што помала обработка и колку што е … Read more

GOSBI храна за миленици

Бизнис филозофија на Gosbi Gosbi е семеен бизнис основан во 2003 година, кој е цврсто посветен на квалитетот, чесноста и почитта кон животните, со цел на семејствата да им се понуди решенија за да можат да живеат поприроден, здрав и среќен живот со своите миленици. Во моментов има повеќе од 300 референци и присуство во … Read more

Canvit витамини и закуски за домашни миленици

Компанијата Canvit е водечки производител на храна за животни и додатоци на витамини и минерали во Чешка за домашни миленици. Неговата историја датира од 90-тите години на минатиот век. Во моментов компанијата произведува додатоци на витамини и минерали CANVIT за кучиња, мачки и други животни, грануларна храна за кучиња NUTRICAN, витамински и минерални додатоци NUTRI … Read more

Premil храна за миленици

„Premil“ ДОО е основана на 11 април 1995 година. година и  е прв српски специјализиран производител на храна за кучиња и мачки. Во производната програма има неколку одделни производни линии: линија на супер премиум производи – Топ линија во рамките на која произведувa  7 производи за кучиња и три за мачки, линија на премиум производи наречена Макси- која … Read more

Josera – храна за миленици ( мачки и кучиња)

Со храната за домашни миленици JOSERA можете да бидете сигурни: Како специјалист за храна за миленичиња од прва класа, можеме да погледнеме на повеќе од 75 години искуство и експертиза. Ако одлучите да го нахраните вашето домашно милениче со нашите производи, ќе добиете храна за домашни миленици со страст. Овие зборови ја сумираат нашата посветеност и ветување … Read more