1,750.00ден

In Stock
Brand:

Description

CHAT&CHAT Chicken&Peas  Комплетна храна за возрасни мачки со пилешко, грашок и цели зрна

Состав: житарици (интегрални житарки 24%), месо и животински деривати (пилешко 10%), деривати од растително потекло (размачкана пулпа од репка 1%), масло и маснотии, риба и деривати на риба, зеленчук (сув грашок 0,2%).

Хранливи адитиви: витамин А 12.000 I.U., витамин Д3 900 I.U., витамин Е 100 I.U., таурин 675 mg, бакар сулфат пентахидрат 8,75 mg, цинк оксид 50 mg, железо (II) карбонат 87,5 mg, калциум јодиран безводен 1,00 mg, манган оксид 17,50 мг, натриум селенит 0,13 мг. Технолошки адитиви: антиоксиданс (EC).

Аналитички состојки: Суров протеин 31,00%, Сурови влакна 3,00%, Сурови масла и масти 12,00%, сурова пепел 9,50%.

Инструкција за употреба: измерете ја вистинската количина на „CHAT&CHAT Chicken&Peas”. Послужете сува или додадете топла вода. Оставете сад со ладна вода на располагање. Да се ​​чува на суво и ладно место.

Additional information

Weight 14 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.