НЕМА ЗАЛИХА

1,800.00ден

ЗА СЕНИОР МАЧКИ (10 ГОДИНИ ИЛИ ПОСТАРИ)

• Хармонични перформанси и долговечност на сите системи на телото.

• Намалување на ризикот од развој на катаракта, заштита на очите од негативни влијанија врз животната средина.

• Совршена срцева и мозочна активност.

Out of stock

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

КОКОСОВО МАСЛО Храната HiQ за возрасни миленичиња е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и корисно, чисто кокосово масло, познато и како една од ретките суперхрани. Може да ги оптимизира метаболичките процеси на домашно милениче и да ја подобри состојбата на дигестивниот тракт. Чистото кокосово масло, исто така, позитивно влијае на кожата и палтото и може да помогне во заштитата од инфекции и болести. Поради неговата способност да ја стимулира активноста на мозокот, оваа компонента е особено корисна за домашните миленици на постара возраст.

64% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка.

ЈАСEН ВИД Витамините Ц и Е со лутеин добиен од сушена невен може да помогнат да се заштитат очите од штетните ефекти на слободните радикали и да се намали ризикот од развој на катаракта.

ДЕТОКСИФИКАЦИЈА Уникатна формула, која вклучува влакна, природни антиоксиданси (витамини Ц и Е), како и динамички микронизиран клиноптилолит, е развиена за ефикасна детоксикација на телото; ова помага да се елиминираат токсините од телото и да се стимулираат виталните функции, кои поддржуваат хармонична активност на сите телесни системи и долговечност.

КАРДИО Специјалната формула е дополнета со масни киселини DHA+EPA заедно со мешавина од таурин и Л-карнитин за одржување на добра срцева активност и за подобрување на циркулацијата на крвта. Точно избраната количина на натриум може да помогне во намалувањето на оловото на срцето.

СОСТАВ: месо од живина 38% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, пченкарен глутен, маснотии од живина, јачмен, рибен оброк, пулпа од шеќерна репка, сушени јајца, кокосово масло, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), пивски квасец, екстракт од цикорија, манано-олигосахариди (MOS), екстракт од јука, глукозамин (250 mg/kg), хондроитин сулфат (100 mg/kg), оброк од невен.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 25000 IU, витамин D3(E671) – 1876 IU, витамин Е (3a700) – 688 mg, биотин (3a880) – 1,9 mg, железен сулфат монохидрат (E1) – 6, mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,88 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 6,25 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg (E8, натриум селенит ) – 0,13 mg, таурин (3a370) – 1375 mg, L-карнитин (3a910) – 50 mg, DL-метионин (3c301) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 30%, сурови масла и масти – 15%, суров пепел – 6,5%, сурови влакна – 2,1%, калциум – 1%, фосфор – 0,8%, калиум – 0,7%, натриум – 0,3%, омега 3 – 0,39%, омега 6 – 2,49%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Additional information

Weight 6.5 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.