14% ПОПУСТ

2,150.00ден

In Stock
Premil Herbal Maxi Puppy e специјално формулирана  храна за кученца од големи и гигантски раси на возраст од 6 – 8 недели до 12 месеци. Се користи како дополнителна храна по стартерот на Herbal Pregnancy G2. Храната содржи единствена комбинација на билки и екстракти од билки, поддржувајќи го оптималниот развој на дигестивниот тракт на кученцата. Храната помага да се заштити и зајакне имунитетот на кученцата од големи и гигантски раси.  
Бесплатна испорака за нарачки Скопје над 2300 ден до 8 км ,150 ден за под сума од Скопје, Бесплатна е над 3100ден за останатите градови од Македонија- 170 ден за под сума

Description

Premil Herbal Puppy Maxi Препорачана употреба: откако ќе ги нахраните кученцата со храна за бременост G2, од возраст од 6 – 8 недели, храната за кученца Макси се продолжува до возраст од 12 месеци.

СОСТОЈКИ: 30% Дехидрино месо од: мисирка, патка и туна , ориз 22%, пилешка маст, ладно цедени растителни масла, рибино масло, ленено семе 3%, суво пулпа од репка, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, мешавина од лековити билки 2% , инулин (екстракт од цикорија), таурин, хондроитин сулфат и глукозамин сулфат. 

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: суров протеин 28%, содржина на маснотии 17%, сурови влакна 2,7%, неоргански супстанции 6,9%, влага 9%, калциум 1,9%, фосфор 1,1%. 

ДОДАТОЦИ: ДОДАТОЦИ НА ХРАНА ДОДАТОЦИ ПО 1 кг: витамин А 18000 IU, витамин Д3, 1800 IU, витамин Е 240 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 91 мг, манган (манган диоксид), 33,2 мг, бакар (купарум (II) ) сулфат сулфат пентахидрат) 16 mg, цинк сулфат монохидрат 160 mg, јод (калциум јодат) 1,6 mg селен (натриум селенит) 0,32 mg, антиоксиданти – мешавина од токофероли од природно потекло. 

Метаболичка енергија -15,63 МЈ / кг, 3734 ккал / кг

тежина на кутре во кг   2 2 – 5 5 – 10 10 – 20 20-30 30-40 40
до 2 месеци        75 грама 75 – 130 130 – 190 грама 190 – 380 година / / /
до 4 месеци 70 грама 70 -125 125 – 185 грама 185 – 360 грама 360 – 480 грама 480 – 520 грама /
до 6 месеци 65 грама 65 – 120 120 – 180 грама 180 – 325 грама 325 – 445 грама 445 – 490 грама /
до 9 месеци 55

грама

55 – 110 110 – 175 грама 190 – 315 грама 315 – 415 грама 415 – 480 грама /
до 12 месеци 50

грама

50 – 90 грама 90 – 170 170 – 290 грама 290 – 380 грама 380 – 480 11гр / кг

 

Additional information

Weight 12 kg

You may also like…