НЕМА ЗАЛИХА

Premil Supe​r sport за возрасни хипер активни и работни кучиња
Комплетна храна за возрасни хипер активни и работни кучиња од сите раси и големини. Храна со висока енергија богата со есенцијални масни киселини и високо сварливи протеини добиена од највисок квалитет на месо. Голем процент на енергија со добро избалансирани масни киселини овозможува лесно закрепнување на организмот дури и од најтешките напори во спортот и работните кучиња. Храната богата со макро и микро елементи со омега 6 и омега 3 масни киселини ги одржува темните непца и дава крајно сјајна и добро пигментирана коса кај кучињата во изложбeна форма. Бесплатна испорака за нарачки Скопје над 2300 ден до 8 км ,150 ден за под сума од Скопје, Бесплатна е над 3100ден за останатите градови од Македонија- 170 ден за под сума

Description

Состојки: дехидрирано пилешко и туна 30%, ориз 18%, пченка, пилешка маст, ладно цедени растителни масла, рибино масло, ленено семе 5%, тестенини од репка, пивски квасец, хидролизиран црн дроб, инулин (екстракт од цикорија), МОС ) и лецитин.

Состав: суров протеин 25%, содржина на маснотии 20%, сурови влакна 2,4%, суров пепел 6,5%, влага 9%, калциум 1,2%, фосфор 1%.

ДОДАТОЦИ: ДОДАТОЦИ НА ХРАНИТЕЛНИ ДО 1 КГ : витамин А 16000 IU, витамин Д3 1600 IU, витамин Е 210 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 81 мг, манган (манган диоксид) 29,5 мг, бакар (Купрум- (II) – сулфат – пентахидрат) 15,7 мг, цинк (цинк сулфат монохидрат) 142 мг, јод (калциум јодат) 1,42 мг, селен (натриум селенит) 0,28 мг, антиоксиданти – мешавина од природни токофероли потекло.

тежина на куче во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ кг
количина на храна во 24 часа / 55 – 70 70 – 150 150 – 330 330 – 430 430 – 540 9гр / кг

Метаболичка енергија – 16,36 МЈ / кг, 3909 ккал / кг

Класа: Супер-прeмиум

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…