3,550.00ден

In Stock

Бесплатна испорака за нарачки Скопје над 2300 ден до 8 км ,150 ден за под сума од Скопје, Бесплатна е над 3100ден за останатите градови од Македонија- 170 ден за под сума

Brand:

Description

Свежа риба со тиква, леќата, цвекло и магдонос. Суперпремиум формула за кучиња од големи раси над 25 кг. Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.

Комплетна храна за кучиња. „Употребата на свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите на обработка и да ги зачуваме хранливите материи во месото заедно со неговиот природен вкус и арома. Комбиниравме антички житарки како леќата, просото и овесот со традиционални билки, тиква, тиквички и овошје за да создадеме здраво мени кое сигурно ќе ги задоволи сите љубители на кучешки вкусна висококвалитетна исхрана.

Возрасни големи мускули и зглобови 40% свежо месо + 20% суво месо = 60% месо

Подобрен вкус и свежа арома, поголема долгорочна вкусност Содржи антички зрна и други природни состојки – тиква, овес, хељда, ленено семе, блитва

Традиционални билки – мајчина душица, рузмарин, невен, глуварче, магдонос

Без глутен – без соја – без пченка – без бои или хемиски ароми – без антиоксиданси

Состав: Свежа риба (40%), суво пилешко (20%), тиква (10%), пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), овес, хељда (4%), јаболка, цело цвекло (2%), масло од лосос, пиво Квасец, ленено семе, пилешки црн дроб, колаген, алги, блитва (0,2%), магдонос (0,05%), рузмарин, мајчина душица, невен, глуварче, пробиотици (Enterococcus faecium 1×109 CFU), глукозамин 1,700 мг хондроит mg/kg, фрукто-олигосахариди 220 mg/kg, β-глукани 200 mg/kg, манан-олигосахариди 180 mg/kg, јука 150 mg/kg, школки со зелени усни 100 mg/kg.

Аналитички состојки: сурови протеини 26,0%, содржина на масти 14,0%, сурови влакна 3,0%, суров пепел 7,0%, влага 10,0%, омега-3 0,9%, омега-6 1,8%, EPA (20:5 n3) 0,3%, DHA (22: 6 n3) 0,5%, калциум 1,4%, фосфор 1,0%.

Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 20.000 I.U., витамин D3 (E671) 1.600 I.U., витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 450 mg, Л-карнитин (3a910) 500 mg, холин бихлорид (358090 mg) (3a880) 0,8 mg, витамин Б1 (3a821) 6 mg, витамин Б2 8 mg, ниацинамид (3a315) 40 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 20 mg, витамин Б6 (3a831) 7 mg, фолна киселина (3a3) 0,9 mg, витамин Б12 0,05 mg, цинк хелат на амино киселини хидрат (3b606) 110 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (Е1) 90 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 45 mg, калиум јод 30201) mg, пехар хелат на амино киселини хидрат (E4) 18 mg, органска форма на селен произведен од Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизираниот квасец инактивира) (3b8.10) 0.2 mg, L-метионин (3c305) 160 mg.

Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и рузмарин. Енергија што може да се метаболизира: 3.690 kcal/kg Табела за хранење: Може да се сервира суво или навлажнето со млака вода. Храната треба да се подели на 1-2 еднакви делови во текот на денот. Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење. Кога ќе го послужите Брит за прв пат, користете помали количини и измешајте го со претходната храна и постепено зголемувајќи ја порцијата Брит. Секогаш внимавајте вашето куче да има многу свежа вода. Најдобра употреба пред датумот прикажан на пакувањето. Чувајте го на суво и ладно место, избегнувајте директна сончева светлина. По отворањето повторно затворете.

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Brit Fresh Fish & Pumpkin Adult Large Muscles & Joints 12 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…