10% ПОПУСТ

970.00ден

In Stock
Brand:

Description

Brit Fresha обезбедува деликатно избалансирана исхрана со месо, органи, зеленчук, овошје и билки од локални извори. Направено од свежо месо, внимателно обработено за да се заклучат природните сокови и хранливи материи за производ со исклучително месен вкус. Комплетна храна за кучиња. Со додадени култури од стариот свет – ерусалимски артишок Содржи тиква, ленено семе, масло од лосос, алги и блитва Збогатен со мешавина од билки од локални извори – рузмарин, мајчина душица, невен, глуварче

Идеален додаток на гранули – помага да се подобри внесот на храна и да се одржи хидратацијата

БЕЗ ГЛУТЕН – БЕЗ СОЈА – БЕЗ ГМО – БЕЗ КОНЗЕРВАТИВИ – БЕЗ БОИ

Состав: 68% говедско месо, 13% супа, 10,8% тиква, 2% јаболка, 2% минерали, 1% мешавина од билки (рузмарин, мајчина душица, невен, глуварче), 1% магдонос, 1% масло од лосос, 0,5% артишок од Ерусалим , 0,5% ленено семе, 0,2% алги и манголд

Аналитички состојки: сурови протеини 8,5%, содржина на маснотии 9,5%, суров пепел 2,8%, влага 75,0%, сурови влакна 0,7% калциум 0,3%, фосфор 0,2%, натриум 0,4% Хранлив состав: витамин D3 (E671) 250 IU, витамин Е (3a700) 150 mg, цинк (3b606) 15 mg, железо (3b103) 12 mg, манган (3b502) 3 mg, јод (3b201) 0,75 mg, бакар (E606), ) 0,5 mg, биотин (3a880) 0,2 mg

Тежина на куче (кг) Мали (1-10 кг) Средно (10-30 кг) Голем (30 – 60 кг)
Како целосна храна (g/ден) 100-400 гр 400-900 гр 900-1600 гр
Како дополнителна храна 50:50 (g/ден) 50-200 гр 200-450 гр 450-800 гр

Additional information

Weight 0.4 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Brit Fresh Beef with Pumpkin 0.4гр”

Your email address will not be published. Required fields are marked *