10% ПОПУСТ

970.00ден

In Stock
Brand:

Description

Brit Fresha обезбедува деликатно избалансирана исхрана со месо, органи, зеленчук, овошје и билки од локални извори. Направено од свежо месо, внимателно обработено за да се заклучат природните сокови и хранливи материи за производ со исклучително месен вкус. Комплетна храна за кучиња. Со додадени култури од стариот свет – ерусалимски артишок Содржи тиква, ленено семе, масло од лосос, алги и блитва Збогатен со мешавина од билки од локални извори – рузмарин, мајчина душица, невен, глуварче

Идеален додаток на гранули – помага да се подобри внесот на храна и да се одржи хидратацијата

БЕЗ ГЛУТЕН – БЕЗ СОЈА – БЕЗ ГМО – БЕЗ КОНЗЕРВАТИВИ – БЕЗ БОИ

Состав: 48% пилешко, 28% мисирка, 11% супа, 4,5% слатки компири, 2% јаболка, 2% минерали, 1,3% хељда, 1% мешавина од билки (рузмарин, мајчина душица, невен, глуварче), 1% масло од лосос , 0,5% магдонос, 0,5% ленено семе, 0,2% алги и црна рибизла

Аналитички состојки: сурови протеини 8%, содржина на маснотии 6,5%, суров пепел 2,5%, влага 75,0%, сурови влакна 0,7%, калциум 0,3%, фосфор 0,2%, натриум 0,4% Хранлив состав: витамин D3 (E671) 250 IU, витамин Е (3a700) 150 mg, цинк (3b606) 15 mg, железо (3b103) 12 mg, манган (3b502) 3 mg, јод (3b201) 0,75 mg, бакар (E606), ) 0,5 mg, биотин (3a880) 0,2 mg

Additional information

Weight 0.4 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Brit Fresh Chicken with Sweet Potato x 6”

Your email address will not be published. Required fields are marked *