11% ПОПУСТ

750.00ден

In Stock

Description

Месна лименка со јагнешко за кучиња со чувствително варење. Идеален додаток на гранули. Комплетна храна, третман или додаток на вкусот на гранули за возрасни кучиња од сите раси. Тоа помага да се подобри внесот на храна и да се надополни течностите.

Содржи колаген за поддршка на здрави зглобови, масло од лосос, овошје и билки. – Одлична сварливост и одличен вкус

– Балансирана количина на хранливи материи, витамини и минерали – Без ЖИТАРИЦИ – без СОЛ – без ГМО

Состав: јагнешко 36%, јагнешка супа 35,5%, пилешко 22%, хељда 4%, јаболка 1%, минерали 1%, масло од лосос 0,5%. Аналитички состав: сурови протеини 8,0%, сурови масти 5,0%, сурови влакна 0,3%, суров пепел 2,7%, влага 78,0%, калциум 0,3%, фосфор 0,3%, натриум 0,5%.

Додатоци во исхраната во 1 кг: витамин D3 (E671) 200 IJ, витамин Е (3a700) 100 mg, цинк (3b606) 10 mg, железо (3b103) 8 mg, манган (3b502) 2 mg, јод (3b201) 0. бакар (3b405) 0,5 mg. Метаболичка енергија: 1.000 kcal/kg.

Упатства за хранење: Дневната количина на храна може да варира во зависност од околината, големината, возраста и активноста на вашето куче. Послужете на собна температура. Доколку служите храна за поголема разновидност и изобилство на вкус, задолжително намалете ја препорачаната дневна количина на редовна храна на вашето куче. Погрижете се вашето куче секогаш да има на располагање свежа вода за пиење. Да се ​​чува на суво и ладно место. Чувајте го во фрижидер по отворањето. Датумот на истекување и бројот на серијата се на пакувањето. Табела за исхрана: Телесна маса на кучето = Дневна количина: Како комплетна храна / Како дополнителна храна (50% од дневната количина) / Како дополнителна храна (25% од дневната количина) Мали раси (1-10 kg) = 200 – 400 g / 100 – 200 g / 50 – 100 g Средни раси (10-25 kg) = 400 – 800 g / 200 – 400 g / 100 – 200 g Големи раси (25-50 кг) = 800 – 1200 g / 400 – 600 g / 200 – 300 g Гигантски раси (50-70 kg) = 1200 – 1600 g / 600 – 800 g / 300 – 400 g Увозник: Pet Network SRB d.o.o., Бул. Милутина Миланковиќ 1v, Белград, Србија Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

BRIT Премиум салама за кучиња, 95% пилешко и зајачко месо Комплетна храна за кучиња 95% чисто месо Без соја. Не-ГМО. Без конзерванси.

Месните салами на Brit Premium обезбедуваат целосна исхрана за кучињата. Идеален додаток на гранули, храна BARF како и варено месо.

СОСТОЈКИ: 85% пилешко (пилешко месо, црн дроб, срце, врат, стомак), 10% зајак, 3,6% ориз, 0,9% супа, 0,5% колаген. Произведено според спецификацијата на производителот.

АНАЛИЗА: влага 68,0%, сурови протеини 12,0%, сурова маст 9,5%, суров пепел 5,0%, сурови влакна 0,5%. Метаболичка енергија: 1505 kcal/kg

АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин Д3 (Е671) 250 IU, витамин Е (3a700) 100 mg, цинк (3b606) 12 mg, железо (E1, железо сулфат пентахидрат) 10 mg, манган (E5) 2 mg, јод ( 3b201) 0,7 mg, бакар (Е4, бакар сулфат пентахидрат) 0,5 mg, биотин (3a880) 0,2 mg. Нивото на витамин е загарантирано до истекот на рокот на употреба на производот. УПАТСТВА ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Брит колбас е подготвен за употреба, послужете го оброкот на собна температура. Да се ​​чува на суво и ладно место. По отворањето, чувајте го во фрижидер. Чиста и свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Телесната маса на кучето во килограми = количина на производ во грамови/ден: Целосен оброк: 5 kg = 200 g / 10 kg = 300 g / 15 kg = 430 g / 20 kg = 550 g / до 30 kg = 800 – 1500 g Дополнителен оброк: 5 kg = 100 g / 10 kg = 150 g / 15 kg = 215 g / 20 kg = 275 g / до 30 kg = 400 – 750 g

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 0.4 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Brit Premium by Nature Lamb with Buckwheat , 400гр x 6”

Your email address will not be published. Required fields are marked *