НЕМА ЗАЛИХА

Description

BRIT Премиум салама за кучиња, 95% пилешко и зајачко месо Комплетна храна за кучиња 95% чисто месо Без соја. Не-ГМО. Без конзерванси.

Месните салами на Brit Premium обезбедуваат целосна исхрана за кучињата. Идеален додаток на гранули, храна BARF како и варено месо.

СОСТОЈКИ: 85% пилешко (пилешко месо, црн дроб, срце, врат, стомак), 10% зајак, 3,6% ориз, 0,9% супа, 0,5% колаген. Произведено според спецификацијата на производителот.

АНАЛИЗА: влага 68,0%, сурови протеини 12,0%, сурова маст 9,5%, суров пепел 5,0%, сурови влакна 0,5%. Метаболичка енергија: 1505 kcal/kg

АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин Д3 (Е671) 250 IU, витамин Е (3a700) 100 mg, цинк (3b606) 12 mg, железо (E1, железо сулфат пентахидрат) 10 mg, манган (E5) 2 mg, јод ( 3b201) 0,7 mg, бакар (Е4, бакар сулфат пентахидрат) 0,5 mg, биотин (3a880) 0,2 mg. Нивото на витамин е загарантирано до истекот на рокот на употреба на производот. УПАТСТВА ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Брит колбас е подготвен за употреба, послужете го оброкот на собна температура. Да се ​​чува на суво и ладно место. По отворањето, чувајте го во фрижидер. Чиста и свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Телесната маса на кучето во килограми = количина на производ во грамови/ден: Целосен оброк: 5 kg = 200 g / 10 kg = 300 g / 15 kg = 430 g / 20 kg = 550 g / до 30 kg = 800 – 1500 g Дополнителен оброк: 5 kg = 100 g / 10 kg = 150 g / 15 kg = 215 g / 20 kg = 275 g / до 30 kg = 400 – 750 g

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 0.8 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BRIT PREMIUM by Nature 95% месо, пилешко и зајак 800гр”

Your email address will not be published. Required fields are marked *