11% ПОПУСТ

750.00ден

In Stock

Description

Brit Premium од Nature Fish with Fish Skin.

Паштета од месо со кожа од риба за кучиња. Идеален додаток на гранули.

Комплетна храна, третман или додаток на вкусот на гранули за возрасни кучиња од сите раси. Тоа помага да се подобри внесот на храна и да се надополни течностите. Содржи колаген за поддршка на здрави зглобови, масло од лосос, овошје и билки. – Одлична сварливост и одличен вкус – Балансирана количина на хранливи материи, витамини и минерали –

Без ЖИТАРKИ – без СОЛ – без ГМО

Состав: риба 36%, супа од риба 35,5%, пилешко 22%, рибина кожа 4%, масло од лосос 1,5%, минерали 1%. Аналитички состав: сурови протеини 8,5%, сурови масти 5,0%, сурови влакна 0,3%, суров пепел 2,8%, влага 78,0%, калциум 0,3%, фосфор 0,3%, натриум 0,5%. Додатоци во исхраната во 1 кг: витамин D3 (E671) 200 IJ, витамин Е (3a700) 100 mg, цинк (3b606) 10 mg, железо (3b103) 8 mg, манган (3b502) 2 mg, јод (3b201) 0. бакар (3b405) 0,5 mg. Метаболичка енергија: 1.000 kcal/kg. Упатства за хранење: Дневната количина на храна може да варира во зависност од околината, големината, возраста и активноста на вашето куче. Послужете на собна температура. Доколку служите храна за поголема разновидност и изобилство на вкус, задолжително намалете ја препорачаната дневна количина на редовна храна на вашето куче. Погрижете се вашето куче секогаш да има на располагање свежа вода за пиење. Да се ​​чува на суво и ладно место. Чувајте го во фрижидер по отворањето. Датумот на истекување и бројот на серијата се на пакувањето. Табела за исхрана: Телесна маса на кучето = Дневна количина: Како комплетна храна / Како дополнителна храна (50% од дневната количина) / Како дополнителна храна (25% од дневната количина) Мали раси (1-10 kg) = 200 – 400 g / 100 – 200 g / 50 – 100 g Средни раси (10-25 kg) = 400 – 800 g / 200 – 400 g / 100 – 200 g Големи раси (25-50 кг) = 800 – 1200 g / 400 – 600 g / 200 – 300 g Гигантски раси (50-70 kg) = 1200 – 1600 g / 600 – 800 g / 300 – 400 g Увозник: Pet Network SRB d.o.o., Бул. Милутина Миланковиќ 1v, Белград, Србија Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 0.4 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Brit Premium by Nature Fish with Fish Skin 400gr x 6”

Your email address will not be published. Required fields are marked *