900.00ден

In Stock
Brands: ,

Description

Ладно цеденото масло од норвешки лосос е природен извор на есенцијални Омега-3 масни киселини. Содржи високо ниво на есенцијални незаситени омега-3 масни киселини DHA, EPA и DPA, кои имаат позитивен ефект врз квалитетот на кожата и косата и ја поддржуваат правилната функција на кардиоваскуларниот систем, мозокот и нервниот систем, зглобовите и мрежницата. Маслото од лосос Canvit ги поддржува природните процеси на раст и метаболизмот. Помага во намалување на репродуктивните проблеми, го поддржува здравиот развој на фетусот, а исто така е соодветен извор на енергија за кучиња со зголемени нивоа на перформанси.

Состав:
100% масло (15% омега-масни киселини).

Аналитички состојки:
содржина на маснотии 100%, еикозапентаенонска киселина (EPA) 2,5%, докосахексаеноична киселина (DHA) 3,5%, докосапентаеноична киселина (DPA) 1,5%.

Водич за хранење:
маслото треба да се администрира измешано во храната во согласност со препорачаната доза во табелата.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
5 ml дневно

Пакет:
Шише од 500 ml за кучиња до 10 kg трае 3 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:
Дневна доза
Кучиња и мачки (1-10 kg) 5 ml
Кучиња со средна големина (20-40 кг) 10 мл
Големи кучиња (40 – 60 kg) 15 ml

Additional information

Weight 0.5 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit BARF Salmon Oil 500 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *