150.00ден

In Stock
Brand:

Description

Canvit Cat Hairball control  e функционален деликатес со пилешко, рибино масло, јаболково влакно, цвекло и псилиум за да се спречи формирање на фитобезори со неодолив вкус.

Лижењето коса е едно од природните однесувања на мачките и се користи за чистење на косата. При чистење на палтото, мачката проголта голема количина коса, која во стомакот може да се соедини во трихобезори (ролни). Трихобезорите ја иритираат мачката да повраќа и ако се доволно големи, може да го затнат цревото. Рибиното масло спречува формирање на трихобезори, а влакната го забрзуваат преминувањето на проголтаната коса од желудникот до цревата. Закуската за здравствена заштита „Канвит“, ефикасно спречува формирање на фитобезори, а покрај тоа, вашата мачка има одличен вкус.

Дополнителна храна за мачки

Природните влакна помагаат во лесен премин на безоарите низ дигестивниот тракт.
Содржи псилиум, цвекло, јаболка и масло од харинга.

Состојки:

компири, патка (15%), течен скроб, масло од харинга (5%), суви јаболка (2%), цвекло (1%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, псилиум (10 g / kg).

Аналитички компоненти:

суров протеин 15,0%, содржина на маснотии 6,0%, влага 17,0%, суров пепел 4,5%, сурово влакно 4,0%.

Индикација:

Спречување на фитобезори кај мачки
Мачки кои даваат коса

Начин на употреба:

Закуска за здравствена заштита „Канвит“ се послужува директно од рака.

Препорачана дневна доза:

3-4 коцки на 1 кг тежина на животните

10 коцки за 3 кг мачка содржи
суви јаболка 120 мг, суво цвекло 60 мг, псилиум 40 мг, рибино масло 150 мг

Пакување:

100 g (280 коцки, за мачка со тежина од 3 kg доволно 30 дена)

Тежина на производ

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Cat Hairball control 100gr”

Your email address will not be published. Required fields are marked *