200.00ден

In Stock
Brand:

Description

Поддршка за здрави заби и непца во вкусна форма
на ужинка Здрава ужинка за здрави заби и непца

Функционална и неодоливо вкусна закуска со патка, хлорела, каранфилче, омега-3 незаситени масни киселини, колаген и хексаметафосфат за здрави заби и непца.

Забен камен, плакета и гингивит се многу чести проблеми кај кучињата кои предизвикуваат лош здив, крварење на непцата, болка и неможност за џвакање и честопати резултираат во вадење на заб. Единствената ефективна стоматолошка заштита е превенција насочена кон намалување на формирање на плаки. Хлорела, каранфилче, омега-3 незаситени масни киселини, колаген и хексаметафосфат ефикасно го намалуваат формирањето на плаки и имаат антиинфламаторни и антисептички својства и помагаат за заздравување на непцата.

Закуската за стоматолошка заштита „Канвит“ обезбедува ефикасна нега на забите и непцата. И исто така има одличен вкус.

Комплементарна храна за кучиња.

Активни супстанции и билки со антиинфламаторни својства за оптимална хигиена на усната шуплина. Содржи хлорела, каранфилче и витамин Ц.
Здрава закуска за здрави заби и непца.

Состав:

компири, патка (15%), течен скроб, масло од харинга (5%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, хлорела (5 g / kg), натриум хексаметафосфат (2 g / kg), каранфилче (1 g / kg).

Аналитички состојки:

суров протеин 16,0%, содржина на маснотии 7,5%, влага 17,0%, суров пепел 3,5%, сурово влакно 1,5%.

Нутритивни додатоци на 1 кг:

витамин Ц (Е301) 600 мг.

Индикации:

Спречува формирање на плаки и гингивит
Намалува лошиот здив Ја
отстранува постојната плака

Инструкции:

Нахранете ја закуската за стоматолошка заштита Canvit директно од рака.

Препорачана дневна доза:

5 коцки на 25 кг телесна тежина

5 коцки за куче од 25 кг содржат:
хлорела 78 мг, хексаметафосфат 31 мг, каранфилче 15 мг, омега-3 незаситени масни киселини (ЕПА, ДХА) 200 мг

Пакет:

250 гр (80 коцки, 16-дневно снабдување за куче од 25 кг)

Weight

Weight 0.25 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Dental Large Breed Snacks grain free ( Патка) 250 грама”

Your email address will not be published. Required fields are marked *