850.00ден

 

Brand:

Description

Canvit Probio e  пробиотик за здраво варење и регенерација на цревната микрофлора.

Комплекс на пробиотик Enterococcus faecium, пребиотици, бета-глукани и витамини за здраво варење и формирање на цврсти столици без мирис.

Дигестивниот систем содржи огромна количина на пријателски (непатогени) бактерии, кои се важни за варењето и имунитетот. Во случај на болест на дигестивниот систем или за време на антибиотска терапија, балансот на бактериите во цревата е нарушен, што доведува до прекумерен раст на патогени бактерии. Оваа промена резултира со дијареја, меки столици и зголемена надуеност. Канвит Пробио е комплекс на пробиотици, пребиотици и витамини кои спречуваат прекумерен раст на патогени бактерии и го поддржуваат цревниот имунитет за време на дијареја и антибиотска терапија.

Биолошки достапни бета глукани за стимулација на макрофагите (првите клетки на имунолошкиот систем).

Индикации:

Поддржува третман на болести на дигестивниот систем и дијареја
Намалува негативно влијание врз варењето за време на антибиотска терапија Ја
подобрува конзистентноста на столицата и ја намалува надуеноста кај кучињата со чувствително варење

Инструкции:

Измешајте прав во храна.

Препорачана дневна доза:

1 g на 1 кг телесна тежина

1 g содржи:
Пробиотик: Enterococcus faecium 7,5 × 10?
Пребиотици на ЦФУ : МОС

Пакет:

100 g (за куче со тежина од 10 кг, 50 дена ќе бидат доволни)

Вклучува 4 g лажичка за мерење

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Additional information

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Probio”

Your email address will not be published. Required fields are marked *