800.00ден

In Stock
Brand:

Description

Canvit Senior MAXI  за да се ​​забават знаците на стареење кај постарите кучиња

Обезбедува аминокиселини, витамини, омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини, пребиотици и колаген за забавување на знаците на стареење и одржување на состојбата кај кучињата постари од 7 години.

Стареењето кај кучињата носи промена во метаболизмот што влијае на состојбата и нивото на активност. Старите кучиња почнуваат да губат мускулна маса, имаат намалено ниво на енергија, добиваат на тежина и доживуваат влошена функција на имунитетот и нервниот систем. Канвит Сениор е одличен извор на аминокиселини за одржување на мускулната маса и состојбата кај постарите кучиња, додека витамини и омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини го подобруваат имунитетот.

Го поддржува имунитетот и ги одржува кучињата во одлична состојба
Витамин Ц и колаген за здрава зглобна ‘рскавица
Омега-3 и омега-6 масни киселини за здравјето на срцето

Индикации:

Поддржува стареење на кучиња од сите раси и големини постари од 7 години
Бавно губење на мускулна маса, ги поддржува зглобовите и ја одржува состојбата кај стареењето и постарите кучиња. Ја промовира функцијата на имунитетот и меморијата кај стареењето и постарите кучиња

Инструкции:

Нахранете таблети директно од рака или мелени во храна на кучиња постари од 7 години.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 15 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Витамини: витамин А 200 IU, витамин Д3 10 000 μg, витамин Е 5 000 μg, витамин Б1 200 мг, витамин Б2 200 мг, витамин Б6 150 мг, витамин Б12 2 мг, витамин Ц 8 000 мг, биотин 250 μg, ниацинамид 2 250 μg, калциум пантотенат 1 000 μg, фолна киселина 40 μg
микроелементи и аминокиселини: железо 3 000 μg, бакар 1 250 μg, цинк 1 250 μg, манган 500 μg, бакар 200 μg, јод 25 μg, селен 2,5 μg, ДЛ-метионин 20 мг, Л-лизин 20 мг
пребиотици: бета-глукани, манан олигосахариди (МОС)
Омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини: DHA, EPA, ALA, GLA, LA

Пакет:

230 гр – 75 табл

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Тежина на производ

Weight 0.23 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Senior MAXI 230 грама”

Your email address will not be published. Required fields are marked *