20% ПОПУСТ

3,500.00ден

In Stock

Dog&Dog WILD – Regional Farm – Adult all breeds 12 кг

Широк спектар на месо од европските фарми, како патка, пилешко и зајак, комплетирана со јајца, зеленчук, овошје и цвеќиња Идеална за кучиња со помала големина

Description

Dog&Dog Wild Regional Farm Adult All Breeds е храна за возрасни кучиња од сите раси која содржи разновидни месо од европските фарми, како патка, пилешко и зајак, со додавање на пилешки јајца, растенија, овошје и цвеќиња. Идеален за кучиња кои сакаат месо. 

Состав : дехидрирано пилешко месо (25%), грашок, дехидрирано ибериско прасе без коски, животинска маст, парчиња костен,сушена патка (6%), хидролизирани пилешки протеини, дехидриран зајак без коски (4%), јајца, цветови од хибискус ( 0,192%), цветови на Rosa canina L. и Rosa pendulina L. (0,024%), малини (0,008%), капини (0,008%), јагоди (0,008%)

Адитиви за храна по кг : витамин А 7.200 единици. – витамин Д3 720 IU – бакар сулфат пентахидрат 30,95 (7,88) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси. Токоферол екстракти од растителни масла 36 mg. Органолептички адитиви: природни растителни материи. Екстракт од рузмарин 105 mg.

Аналитички компоненти : сурови протеини 41,90% – сурови влакна 2,00% – сурова нафта и масти 19,50% – суров пепел 7,00%.

Препораки за хранење:

Dog&Dog WILD – Adult all breeds – Regional Farm | PDF

Weight

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dog&Dog WILD – Regional Farm – Adult all breeds 12 кг”

Your email address will not be published.

You may also like…