20% ПОПУСТ

3,500.00ден

In Stock

DOG&DOG WILD REGIONAL FOREST GRAIN FREE 70% Red Meat e комплетна храна за возрасни кучиња

Широка разновидност на месо од европските шуми, како што се ибериско прасе, дива свиња и лос, комплетирана со јајца, зеленчук, овошје и цвеќиња. Идеалнa за кучиња oд големи и гигантска раси и големи кои сакаат црвено месо

Description

DOG&DOG WILD REGIONAL FOREST GRAIN FREE 70% 

Сушено месо од иберискa свиња (обезкостено) (35%), грашок, животинска маст, скршени костени, сушена дива свиња (6%), хидролизирана животински протеини,  сушено пилешко месо, сушен дивеч (4%), јајца, цвеќиња од хибискус (0,192%), Цвеќиња Rosa canina L. и Rosa pendulina L. (0,024%), малини (0,008%), капини (0,008%), јагоди (0,008%).

АДИТИВИ ПО кг. Нутритивни адитиви: Витамин А 7.200 I.U. – Витамин Д3 720 I.U. – Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 30,95 (7,88) mg. Технолошки адитиви: Антиоксиданси. Токоферол екстракти од растителни масла 36 mg. Сензорни адитиви: природни супстанции ботанички дефинирани. Екстракт од рузмарин 105 mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ Суров протеин 41,00% – сурови влакна 2,10% – сурови масла и масти 19,50% – суров пепел 7,40%

За повеќе инфо клик на линкот

Dog & Dog Wild Regional Forest

Weight

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DOG & DOG WILD REGIONAL FOREST GRAIN FREE 70% 12 кг”

Your email address will not be published.

You may also like…