4,100.00ден

In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Description

GOSBI POFESSIONAL PREMIUM PERFORMANCE комплетна храна за за кучиња. За професионална употреба.

Енергетска вредност 3720 kcal/kg

Состав: дехидрирано пилешко месо, пченка, ориз, пченкарен глутен, пилешки масти, пулпа од шеќерна репка, пулпа од јаболко,
масло од лосос, минерали и натриум хлорид.

Аналитички состав: протеини 27%, масти 15%, влакна 3%, пепел 8%, влага 9%.

Адитиви: Витамини, провитамини и хемиски супстанции со слично дејство: Витамин А ( 3a672a ) 10.000 IU/kg, Вит Б1 ( 3a821 ) 2mg/kg,
Вит Б2 4mg/kg, Вит Б6 ( 3a831 ) Vitg, 2m Б12 15 микрогр/кг, Вит Д3 (Е-671) 2.000 UI/кг, Калциум Д пантотенат (3а841) 12 мг
/кг, Вит Е (3а 700) 50 UI/кг, холин хлорид (3а890 мг/кг) (50, кг 3a314) 20 mg/kg,

Микроелементи и макроелементи: Fe (E1) 40mg/kg, I (3b201) (натриум јодид) 0,5mg/kg, Cu (E-4) (бакар сулфат петхидрат) 7mg
/kg, Mn (E5) 60mg/kg, Zn ( Е6) 50 mg/kg, Se (E8), 0,2 mg/kg

Природни конзерванси и антиоксиданси

Нето количина: 18 кг

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GOSBI PROFESSIONAL PERFORMANCE – PREMIUM 18 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…