3,300.00ден

In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Description

GOSBI LIFE CROC WITH LAMB 15 kg premium  e комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси. Енергетска вредност : 3700 кал/кг
Состав : дехидрирано пилешко 23% , пченка , ориз , пилешки масти , пченица ,
дехидрирано јагнешко 4% , пулпа од шеќерна репка.

Хемиски состав : протеини 24% ,
масти 11% , сува материја 8% , влакна 3% , влага 10% , калциум 1,6% , фодфот 1,1% ,
натриум 0,4% , калиум 0,7% , магнезиум 0,06%.

Адитиви : Витамини , провитамини и хемиски супстанци со слично дејство Витамин А22000
UI/кг, Витамин Ц 150 мг/kг, Витамин Д3 1500 UI/кг, Витамин Е 150 UI/кг Микроелементи и
макроелементи: (E-1) железо ( железо сулфат хептахидрат) 200 мг/kг, (E-2) јод(калиум
јодид) 1,3 мг/кг, (E-4) бакар (бакар сулфат пентахидрат) 20 мг/кг, (E-5) магнезиум( магнезиум
сулфат монохидрат) 60 мг/кг, (E-6) цинк (цинк оксид) 190 мг/кг, (E-8) sселен(натриум
селенит) 0,5 мг/кг.
Нето количина : 15 кг

Земја на потекло: Шпанија

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GOSBI LIFE CROC WITH LAMB 15 kg premium”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…