3,300.00ден

In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Description

GOSBI LIFE VITAL WITH SALMON e Комплетна храна за сите раси на кучиња. Енергетска вредност : 3850 кал/кг
Состав : дехидрирано пилешко 24% , пченка , ориз , пилешки масти , пченица ,
дехидрирано лосос 4% , пулпа од шеќерна репка .

Хемиски состав : протеини 26% , масти14% , сува материја 8% , влакна 3% , влага 10% , калциум 1,6% , фодфот 1,1% ,

Адитиви : Витамини , провитамини и хемиски супстанци со слично дејство Витамин
А22000 UI/кг, Витамин Ц 150 мг/kг, Витамин Д3 1500 UI/кг, Витамин Е 150 UI/кг
Микроелементи и макроелементи: (E-1) железо ( железо сулфат хептахидрат) 200 мг/kг, (E2) јод(калиум јодид) 1,3 мг/кг, (E-4) бакар (бакар сулфат пентахидрат) 20 мг/кг, (E-5)
магнезиум( магнезиум сулфат монохидрат) 60 мг/кг, (E-6) цинк (цинк оксид) 190 мг/кг, (E-8)
sселен(натриум селенит) 0,5 мг/кг.
Нето количина : 15 кг

Земја на потекло: Шпанија

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GOSBI LIFE VITAL WITH SALMON 15 kg premium”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…