19% ПОПУСТ

2,200.00ден

In Stock

ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ. ФОРМУЛА СО ЛОСОС

• Со висококвалитетни протеини од лосос – за здрава кожа и сјајно и густо крзно.

• Не содржи пченица и пченка, па затоа е погоден за алергични кучиња чувствителни на глутен со чувствителен дигестивен систем.

• Непречено функционирање на срцето и подобрување на циркулацијата на циркулаторниот систем.

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи мати. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи. КОКОСОВО МАСЛО Храната HiQ за возрасни миленичиња е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и корисно, чисто кокосово масло, познато и како една од ретките суперхрани. Може да ги оптимизира метаболичките процеси на домашно милениче и да ја подобри состојбата на дигестивниот тракт. Чистото кокосово масло, исто така, позитивно влијае на кожата и палтото и може да помогне во заштитата од инфекции и болести. Поради неговата способност да ја стимулира активноста на мозокот, оваа компонента е особено корисна за домашните миленици на постара возраст.

72% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со висококвалитетен лосос – за одржување на здрава кожа, сјајна и густа обвивка. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка. БЕЗ Пченка и пченица Разбирајќи ги проблемите на кучињата со исклучително чувствителен дигестивен систем, ги создадовме и вклучивме во линијата HiQ храната без пченка и пченица. Овие може да им помогнат на кучињата со чувствителна кожа и стомак да избегнат алергиски реакции предизвикани од пченичен глутен и да обезбедат совршено варење за оние кои не поднесуваат пченка.

ДЕРМО Полинезаситените масни киселини се од суштинско значење за вашето домашно милениче, бидејќи тие можат да помогнат да се одржи сјајниот и дебел слој, како и здрава и еластична кожа. Комплексот од цинк и витамини (вит. Ц, Е, А, Б) ја промовира синтезата на кератин, кој е еден од најважните елементи што обезбедува здрава структура на стапалата, кожата и палтото.

КАРДИО Специјалната формула е дополнета со масни киселини DHA+EPA заедно со мешавина од таурин и Л-карнитин за одржување на добра срцева активност и за подобрување на циркулацијата на крвта. Точно избраната количина на натриум може да помогне во намалувањето на оловото на срцето.

СОСТАВ: лосос 35% (сушен и ситно мелен), ориз, јачмен, живинарска маст, грашок, пулпа од шеќерна репка, кокосово масло, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), монокалциум фосфат, ленено семе, пивски квасец, екстракт од цикорија, глукозамин (250 mg/ kg), екстракт од јука, квасци (бета-глукани), хондроитин сулфат (100 mg/kg), сушен невен.

АДИТИВИ/1 кг: Нутриционистички адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3(E671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, биотин (3a880) – 0,2 mg, железо сулфат монохидрат (E1, mg) – 50 калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (E8) – 0 1 mg, таурин (3a370) – 125 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 25%, сурови масла и масти – 14%, суров пепел – 7,5%, сурови влакна – 2,4%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,5% , натриум – 0,35%, омега 3 – 0,51%, омега 6 – 2,13%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Класа: Супер Премиум

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 11 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HIQ All Breed Adult Salmon 11 кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…