1,700.00ден

In Stock

Description

МАЛА РАСА (1-10 КГ) ЗА СТАРИ КУЧИЊА ОД 7 ГОДИНИ И ПОСТАРИ

• За одржување непречена функција на цревата, за да се обезбеди одлично варење.

• Заштита на очите од негативни влијанија врз животната средина.

• За подобрување на функционирањето на циркулаторниот систем и одржување на правилна работа на срцето.

НАНО АГЕНТ

Посебен елемент „NanoAgent“ е додаден во формулата за напојување. Тоа е чист минерал клиноптилолит смачкан до наночестички. Поради леснотијата на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо кај миленичето отколку различни хранливи материи. Хранливите материи, исто така, почнуваат да се движат побрзо кога комуницираат со NanoAgent. Ова го забрзува варењето и поефикасно ги апсорбира овие супстанции.

КОКОСОВО МАСЛО

Составот е дополнет со еден од највредните производи во светот – природно и многу корисно чисто кокосово масло. Може да помогне во балансирање на метаболизмот на миленикот и подобрување на состојбата на дигестивниот тракт. Исто така, кокосовото масло позитивно влијае на кожата и крзно и може да помогне во спречување на инфекции и болести.

60% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ

Со живина – најлесно сварливиот протеин од животинско потекло за одржување на мускулниот тонус. Животинскиот протеин му обезбедува на телото на миленикот урамнотежена количина на аминокиселини за здрав и подолг живот.

ПОДДРШКА ЗА ЗГЛОБОВИТЕ И КОСКИТЕ

Комбинацијата на глукозамин и хондроитин ја промовира регенерацијата на зглобните ткива и ги одржува во добра состојба. Со витамин Д, калциум и фосфор, кои можат да помогнат во одржување на силни и здрави коски.

ЈАСНА ВИЗИЈА

Витаминот Ц и Е, заедно со лутеинот добиен од сушениот невен, може да помогне да се заштитат очите од штетните ефекти на слободните радикали и да се намали ризикот од формирање на катаракта.

КАРДИО

Специјалната формула надополнета со масни киселини DHA + EPA заедно со комбинација од таурин и Л-карнитин може да помогне во одржувањето на правилната функција на срцето и да го подобри функционирањето на циркулаторниот систем Прецизно избраната содржина на натриум може да помогне да се намали оптоварувањето на срцето.

СОСТАВ НА  ХРАНА:

живина – 42% (сушено и ситно мелено), пченка, сорго, пченкарен глутен, живинарска маст, ориз, хидролизиран животински протеин, парчиња шеќерна репка, грашок, кокосово масло, динамички микронизиран клиноптилолит (1%), семе, рибен оброк, цикорија екстракт, манин олигосахариди (MOS), монокалциум фосфат, глукозамин (500 mg / kg), екстракт од јука, хондроитин сулфат (200 mg / kg), оброк од невен.

ДОДАТОЦИ / 1 КГ:

додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D 3 (E671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0.2 mg, ниацин ( 3a314) 35 mg, витамин Б  (3a831) 3 mg, витамин Б  до 3 mg, витамин Б 12  до 0,05 mg, холин хлорид (3a890) 1480 mg, железен сулфат монохидрат (Е1) – 50 mg, калциум јод , безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (E4) – 5 mg, манган (II) сулфат монохидрат (E5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605 ) 115 mg, натриум селенит (E8) mg, L-карнитин (3a910) 50 mg, таурин (3a370) 250 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракт од масло (1b306 (i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:

сурови протеини 29%, сурови масла и масти 15%, суров пепел 7,3%, сурови влакна 1,5%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, калиум 0,6%, натриум – 0,4%, омега 3 – 0,51%, 2,60% омега .

ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ:

обезбеди сува храна. На животното секогаш треба да му биде на располагање чинија со свежа, чиста вода.

СТАПКА НА ХРАНЕЊЕ:

види во табелата. Во табелата е прикажана само препорачаната количина на добиточна храна. Количината треба да се прилагоди според индивидуалните потреби на секое куче.

Weight

Weight 11 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HiQ Mini Golden Age care 7kg”

Your email address will not be published.