1,800.00ден

In Stock

ЗА МЛАДИ КУЧИЊА (2-10 МЕСЕЦИ) ОД МАЛИ РАСИ

• Здраво тело и енергетска рамнотежа.

• Глатка цревна активност за да се обезбеди одлично варење.

• Зајакнување на имунолошката заштита на ткивата и клетките.

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

72% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ

Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка.
РАЗВОЈ НА МОЗОКОТ Омега-3 масните киселини можат да помогнат во обезбедувањето активности и функции на централниот и периферниот нервен систем. Формулата е дополнета со витамин Д за подобра меморија.

ЖИВОТНА СИЛА За одржување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче.

ИМУНА МОЌ Ексклузивниот комплекс на витамини со вредни липиди ја одржува и поддржува имунолошката заштита на ткивата и клетките.

СОСТАВ: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, пченкарен глутен, лигноцелулоза, пивски квасец, хидролизиран животински протеин, хидролизиран пилешки црн дроб, ленено семе, масло од лосос, сушени јајца, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), монокалциум фосфат, калиум хлорид, мононатриум фосфат, екстракт од јука, квасци (бета-глукани), глукозамин (250 mg/kg), хондроитин сулфат (100 mg/kg).

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 22500 IU, витамин D3(E671) – 1875 IU, витамин Е (3a700) – 663 mg, фолна киселина (3a316) – 1,63 mg, биотин (3a880) – 0,25 mg , ниацин (3a314) – 57 mg, витамин Б6 (3a831) – 5 mg, витамин Б1– 5 mg, витамин Б12– 0,06 mg, холин хлорид (3a890) – 2410 mg, железен сулфат монохидрат (Е1) – 63 mg , калциум јодат безводен (3b202) – 1,9 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 6,3 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg, натриум селенит (E) – 0,13 mg, таурин (3a370) – 125 mg, L-триптофан (3.4.1.) – 500 mg, DL-метионин (3c301) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 32%, сурови масла и масти – 21%, суров пепел – 6,3%, сурови влакна – 1,4%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,65% , натриум – 0,4%, омега 3 – 0,34%, омега 6 – 2,53%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Класа: Супер Премиум

ПАКУВАЊЕ: 7 кг. (цена по кг. = 257.14 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Weight

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HiQ Mini Junior 7kg”

Your email address will not be published.

You may also like…