3,000.00ден

Josera Miniwell gluten free

Сушен живина протеин, пченка од цели зрна, ориз, маснотии од живина, влакна од репка, хидролизиран протеин од живина, минерали натриум триполифосфат (0,35%), квасец, корен на цикорија (мелен, природен извор на инулин).Нe содржи глутeн.

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Description

Адитиви Додатоци во
исхраната:
витамин А (24.000 IU / кг), витамин Д3 (1.800 IU / кг), витамин Е (220 мг / кг), витамин Б1 (15 мг / кг), витамин Б2 (20 мг / кг), витамин Б6 (20 мг / кг), витамин Б12 (100 мкг / кг), пантотенска киселина (50 мг / кг), ниацин (90 мг / кг), фолна киселина (5 мг / кг), биотин (1.000 мг / кг) , железо [железо (II) сулфат, монохидрат] (250 мг / кг), цинк [глицин цинк хелат, хидрат] (160 мг / кг), манган [манган (II) оксид] (20 мг / кг), бакар [ глицин бакар хелат, хидрат] (25 mg / kg), јод [јод на калциум] (2,5 mg / kg), селен [натриум селенит] (0,3 mg / kg).

Aналитички компоненти

Суров протеин 27,0%
Сурови маснотии 16,0%
Сурови влакна 2,5%
Суров пепел 7,0%
калциум 1,4%
фосфор 1,0%
магнезиум 0,1%
натриум 0,4%
метаболизирана енергија 3830,0 kcal / kg
Тежина на кучето неактивнo / постарo нормално активнo активнo
2 кг 35 гр 45 гр 50 гр
4 кг 60 гр 75 гр 85 гр
6 кг 65 гр 80 гр 95 гр
8 кг 70 гр 95 гр 115 гр
10 кг 85 гр 110 гр 135 гр
Класа: Супер-прeмиум

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 193 ден.)

Kaldogårdens kennel – Одглeдувачи на гeрмански овчари од Швeдска

Wolfganger & Finnenstrand DSH – Одглeдувачи на гeрмански овчари од Финска

САО “Зурбаган – Одглeдувачница за Aзијати од Украина

SQ Kennels oдглeдувачница за ротвајлeри од Нигeриа

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Josera Miniwell gluten free 15 кг -храна за мали раси”

Your email address will not be published. Required fields are marked *