1,700.00ден

In Stock

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890ден, за под сума е 130 денари.

Brand: Tag:

Description

JosiCat Crunchy Poultry е вистинска храна за loversубителите на живината. Исто така, овој избалансиран рецепт ќе и обезбеди на вашата мачка сите основни хранливи материи.

Со 78% од животински протеини
Без соја, шеќер и млечни производи
Без додавање на вештачки бои, ароми и конзерванси
Сува храна за мачки JosiCat Крцкава живина Сува храна со живина за мачки големини на пакување
Предности на храна за суви мачки Јосера

Избраните состојки provide обезбедуваат на вашата мачка многу важни витамини, елементи во трагови и минерали, така што нема да пропуштите ништо и симптомите на недостаток, како и со друга храна, не се појавуваат.
Опис
СОСТОЈКИ:
Житарици, месо и животински деривати (сув протеин од живина 25%), растителни деривати, масла и масти, риби и рибни деривати, минерали.
Нутриционистички адитиви: Витамин А 15000 IU, витамин Д3 1500 IU, витамин Е 100 мг, витамин Б1 10 мг, витамин Б2 15 мг,
витамин Б6 15 мг, витамин Б12 90 мг, ниацин 70 мг, калциум Д-пантотенат 40 мг, фолна киселина 4 mg, биотин 250 mcg, таурин 1000 mg, железо 135 mg, цинк 120 mg, манган 14 mg, бакар 16 mg, јод 1,8 mg, селен 0,25 mg.
АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ
Суров протеин 28%
Сурова маст 9%
Сурова пепел 7,4%
Сурови влакна 2,7%
Калциум 1,45%
Фосфор 1,15%
ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ
​Тежина на мачка ​Дневна исхрана
2 – 3 кг 45 – 60 гр
3 – 4 кг 60 – 85 гр
4 – 5 кг 85 – 100 гр
5 – 7 кг 100 – 120 гр

Тежина на производ

Weight 10 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “JosiCat Crunchy Poultry – храна за мачки”

Your email address will not be published. Required fields are marked *