Out Of Stock

1,800.00ден

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890ден, за под сума е 130 денари.

Out of stock

Brand: Tag:

Description

Секоја мачка има свој омилен вкус, но JosiCat Crispy Duck ќе ги задоволи дури и најпребирливите мачки. Оваа вкусна сува храна ги содржи сите витални хранливи состојки за благосостојба и удобен живот на вашата кадифена шепа.

  • Одлична храна со вкус на патка
  • Содржи 72% животински протеини од вкупната содржина на протеини
  • Погоднa за затворени и надворешни мачки
  • Со есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови
  • Без вештачки бои, ароми и конзерванси
  • Без додаден шеќер и соја
  • Без млечни производи

Предности на храна за суви мачки Јосера

Избраните состојки provide обезбедуваат на вашата мачка многу важни витамини, елементи во трагови и минерали, така што нема да пропуштите ништо и симптомите на недостаток, како и со друга храна, не се појавуваат.

  • Опис
СОСТОЈКИ:

Житарки, месо и животински деривати (оброк од паткаво месо 4%); деривати на зеленчук, риби и рибни деривати (4%), масла и масти, минерали.

Нутриционистички адитиви / кг: Витамин А 15000 мг, витамин Д3 1500 мг, витамин Е 100 мг, витамин Б1 10 мг, витамин Б2 15 мг, витамин Б6 15 мг, витамин Б12 90 мг, калциум Д-пантотенат 40 мг, ниацин 70 мг , Фолна киселина 4 мг, биотин 250 мг, таурин 1000 мг, железо (црн сулфат монохидрат) 135 мг, цинк (цинк хелат на глицин, хидриран) 120 мг, манган (манган – (II) -оксид) 14 мг, бакар ( киларен хелат на глицин, хидрат) 16 mg, јод (јод калциум, безводен) 1,8 mg, селен (натриум селенит) 0,25 mg.

Технолошки адитиви: Антиоксиданс.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ
Суров протеин 27%
Сурова маст 9%
Сурова пепел 7,3%
Сурови влакна 2,7%
Калциум 1,55%
Фосфор 1,15%
ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ
Тежина на мачка Дневна исхрана
2 – 3 кг 45 – 60 гр
3 – 4 кг 60 – 85 гр
4 – 5 кг 85 – 100 гр
5 – 7 кг 100 – 120 гр

Weight

Weight 10 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Josicat Duck Salmon храна за мачки”

Your email address will not be published. Required fields are marked *