1,700.00ден

In Stock

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890ден, за под сума е 130 денари.

Brand: Tag:

Description

JosiCat Tasty Beef е избалансирана и целосна храна за возрасни мачки кои сакаат говедско месо. Рецептот ги содржи сите хранливи материи кои се важни за благосостојбата на мачката. Мачка на отворено или затворено, JosiCat ќе ја задоволи секоја мачка.

Вкусна храна со обилно говедско месо
Содржи 78% од животински протеини од вкупната содржина на протеини
Идеален за мачки во затворени простории и надвор
Без вештачки бои, ароми и конзерванси
Без додаден шеќер или соја
Без млечни производи
Суво храна за мачки JosiCat Tasty говедско сувa храна за возрасни со говедско месо за големини на пакувањето за мачки

Предности на храна за суви мачки Josicat

Избраните состојки provide обезбедуваат на вашата мачка многу важни витамини, елементи во трагови и минерали, така што нема да пропуштите ништо и симптомите на недостаток, како и со друга храна, не се појавуваат.
Опис
СОСТОЈКИ:
Житарки, месо и животински деривати (4% говедско месо), растителни деривати, масла и масти, минерали.
Нутритивни додатоци / кг: витамин А 15000 мг, витамин Д3 1500 мг, витамин Е 100 мг, витамин Б1 10 мг, витамин Б2 15 мг, витамин Б6 15 мг, витамин Б12 90 мг, калциум Д-пантотенат 40 мг, ниацин 70 мг , Фолна киселина 4 мг, биотин 280 мг, таурин 1000 мг, железо (железен сулфат, монохидрат) 135 мг, цинк (цинк хелат на глицин, хидрат) 120 мг, манган (манган – (II) -оксид) 12 мг, бакар (бакар- (II) -глицин, хидрат) 16 mg, јод (калциум јодат, безводен) 1,8 mg, селен (натриум селенит) 0,25 mg.
Технолошки адитиви: Антиоксиданти.
АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ

Суров протеин 27,5%
Сурова маст 9%
Сурова пепел 7,2%
Сурови влакна 2,7%
Калциум 1,45%
Фосфор 1,1%

ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ
​Тежина на мачка ​Дневна исхрана
2 – 3 кг 45 – 60 гр
3 – 4 кг 60 – 85 гр
4 – 5 кг 85 – 100 гр
5 – 7 кг 100 – 120 гр

Тежина на производ

Weight 10 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “JosiCat Tasty Beef Adult – храна за мачки”

Your email address will not be published. Required fields are marked *