2,900.00ден

JOSERA JosiDog Family е специјална храна, со мала форма на гранула, за кучки и нивните кученца.

Description

JOSERA JosiDog Family е специјална храна, со мала форма на гранула, за кучки и нивните кученца.
75% протеини од животинско потекло.
Специјална формула без глутен, со најдобрите хранливи состојки, промовира урамнотежена исхрана и здрав развој на кученца.
Голем дел од вредни антиоксиданти помага да се заштитат клетките
Тауринот помага во одржување на функцијата на срцето, видот и репродуктивната функција.
Пребиотичкиот инулин ја подобрува цревната микрофлора.
Обезбедување на потребното ниво на гликозаминогликани (GAG) во зглобната ‘рскавица.

Состав : сушен протеин од живина; пченка од цели зрна; ориз; живина маснотии; репка влакна; пченкарен протеин; хидролизиран протеин од живина; минерали; мелен корен oд цикорија (природен извор на инулин); сушено месо од Зелена усна школка од Нов Зеланд (Perna canaliculus).

суров протеин 29,0%, содржина на маснотии 17,0%, сурови влакна 2,0%, сурова пепел 7,1%, калциум 1,6%, фосфор 1,0%, натриум 0,4%, енергетски метаболизам kcal / kg 3929

За скотни кучки**:

Тeжина amount of food (per animal and day)
6. до 9. нeдeла од скотност
5 kg 130 – 140 g
10 kg 220 – 240 g
20 kg 410 – 430 g
30 kg 570 – 600 g
40 kg 710 – 740 g
60 kg 1000 – 1080 g
80 kg 1190 – 1320 g

За кученца*:

Очeкувана Тeжина на кутрe кога ќe пораснe количина храна
3. до 4. нeдeла
количина храна
5. до 8. нeдeла
> 8. нeдeла
5 kg 20 – 35 g 35 – 55 g
10 kg 40 – 80 g 80 – 130 g
20 kg 60 – 110 g 130 – 220 g JosiDog Junior
30 kg 80 – 200 g 200 – 290 g oder JosiDog
40 kg 100 – 250 g 240 – 400 g Junior Sensitive
60 kg 110 – 270 g 290 – 530 g
80 kg 140 – 330 g 330 – 470 g
Повeќe за JosiDog-Family PDF

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 161 ден.)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Josidog Family Premium gluten-free стартeр”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…