2,500.00ден

In Stock
Premil Herbal Maxi Puppy e специјално формулирана  храна за кученца од големи и гигантски раси на возраст од 6 – 8 недели до 12 месеци. Се користи како дополнителна храна по стартерот на Herbal Pregnancy G2. Храната содржи единствена комбинација на билки и екстракти од билки, поддржувајќи го оптималниот развој на дигестивниот тракт на кученцата. Храната помага да се заштити и зајакне имунитетот на кученцата од големи и гигантски раси.  
Бесплатна испорака за нарачки Скопје над 2300 ден до 8 км ,150 ден за под сума од Скопје, Бесплатна е над 3100ден за останатите градови од Македонија- 170 ден за под сума
Brands: ,

Description

Препорачана употреба: откако ќе ги нахраните кученцата со храна за бременост G2, од возраст од 6 – 8 недели, храната за кученца Макси се продолжува до возраст од 12 месеци.

СОСТОЈКИ: 30% Дехидрино месо од: мисирка, патка и туна , ориз 22%, пилешка маст, ладно цедени растителни масла, рибино масло, ленено семе 3%, суво пулпа од репка, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, мешавина од лековити билки 2% , инулин (екстракт од цикорија), таурин, хондроитин сулфат и глукозамин сулфат. 

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: суров протеин 28%, содржина на маснотии 17%, сурови влакна 2,7%, неоргански супстанции 6,9%, влага 9%, калциум 1,9%, фосфор 1,1%. 

ДОДАТОЦИ: ДОДАТОЦИ НА ХРАНА ДОДАТОЦИ ПО 1 кг: витамин А 18000 IU, витамин Д3, 1800 IU, витамин Е 240 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 91 мг, манган (манган диоксид), 33,2 мг, бакар (купарум (II) ) сулфат сулфат пентахидрат) 16 mg, цинк сулфат монохидрат 160 mg, јод (калциум јодат) 1,6 mg селен (натриум селенит) 0,32 mg, антиоксиданти – мешавина од токофероли од природно потекло. 

Метаболичка енергија -15,63 МЈ / кг, 3734 ккал / кг

тежина на кутре во кг   2 2 – 5 5 – 10 10 – 20 20-30 30-40 40
до 2 месеци        75 грама 75 – 130 130 – 190 грама 190 – 380 година / / /
до 4 месеци 70 грама 70 -125 125 – 185 грама 185 – 360 грама 360 – 480 грама 480 – 520 грама /
до 6 месеци 65 грама 65 – 120 120 – 180 грама 180 – 325 грама 325 – 445 грама 445 – 490 грама /
до 9 месеци 55

грама

55 – 110 110 – 175 грама 190 – 315 грама 315 – 415 грама 415 – 480 грама /
до 12 месеци 50

грама

50 – 90 грама 90 – 170 170 – 290 грама 290 – 380 грама 380 – 480 11гр / кг

 

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Herbal Puppy Maxi 12 кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…