1,970.00ден

In Stock

Premil Maxi Athletic Premium e комплетна премиум храна богата со природни добро избалансирани есенцијални аминокиселини и квалитетни лесно сварливи масти. Се препорачува за млади кучиња и за кучиња со лесен тренинг.

Brand: Tag:

Description

Состојки: дехидрирано пилешко, свинско и говедско месо, пченка, ладно цедени растителни масла, маст, тестенини од цвекло, квасец, лецитин.

Препорачани количини

тежина на кучето во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+
количина храна во гр 60 – 95 95 – 210 210 – 420 420 – 540 540 – 670 12гр / кг

Состав

Мускули на раст, регенерација Протеини / масти 27
Енергија, сјајно палто, здрава кожа Масти 16
Варење Сурови влакна 2,7
Набавка на минерали Пепел 9,2
Коски, заби, коагулација Калциум 1,7
Коски, заби, движење Фосфор 1,1
Баланс на вода и електролит Натриум
Вид, плодност Витамин А. 12000
Метаболизам Витамин Д3 1200
Заштита на клетките, здрава кожа Витамин Е. 150
Квалитет на крв Витамин К3 1,28
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Витамин Б1 5,76
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б2 8,64
Кожа, енергетски метаболизам, ензими Ниацин 36
Метаболизам на јаглехидрати, протеини и масти Пантотенска киселина 16
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б6 3,2
Крв, раст, метаболизам Витамин Б12 48
Квалитет на коса Биотин 320
Раст и развој, крв Фолна киселина 0,8
Оптимален раст и развој на млади животни Холин хлорид 646
Зголемување на имунитетот Витамин Ц. 16
Хематоза, дишење, ензими Елезо 70
Сјаен капут, здрави коски, заштита на клетките Манган 28
Заштита на клетките Бакар 9,2
Вид, плодност, имунитет Цинк 105
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Јод 0,87
Моќен антиоксиданс, спречува предвремено стареење, промовира имунитет Селен 0,35
  • Метаболичка енергија – 15,09 MJ /кг, 3604 ккал / кг

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Maxi Athletic 27/16 15кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…