Premil Profi Line Atomic 28/22 18 кг – храна за активни кучиња

2,300.00ден

In Stock

Premil Profi Line Atomic 28/22 e комплетна сува храна за возрасни активни кучиња и  работни кучиња . Храната е богата со макро и микро елементи. Добро избалансиран состав на аминокиселини со високо квалитетни масни киселини гарантира одлична исхрана и сварливост. Оптималниот однос на фруктоолигосахариди (FOS) и мананолигосахариди (MOS) го поддржува развојот на природната цревна микрофлора. Правиот и природен однос на омега 6 и омега 3 масни киселини ги намалува ефектите на стресот врз кучињата.

Description

Premil Profi Line Atomic МИНИМАЛНО: 81% животински протеини.

Не содржи: глутен и ГМО

Содржи: Глукозамин и хондроитин допринесуваат за цврсти зглобови , Таурин кој е важен за срцевиот мускул, Лецитин го подобрува квалитетот на крвните садови

ATOMIC е комплетна храна за возрасни хиперактивни кучиња и работни кучиња од сите раси и големини, изложени на голем напор.СОСТОЈКИ: Дехидрирано лесно сварливо месо (патка и мисирка мин. 30%), животински нуспроизводи (хемоглобин), житарки (без глутен и намален ризик од алергии), нуспроизводи од житарки (обезбедува потребна количина целулоза), живински масти и масла (обезбедуваат зголемена енергија), растителни производи и нуспроизводи, пивски квасец (влијае на квалитетот на косата), лецитин (го подобрува квалитетот на крвните садови), омега 6 и омега 3 масни киселини (DHA обезбедува полесно учење, подобра концентрација и многу повеќе внимание).

МИНИМУМ: 81% животински протеини.

Анализа на составот: протеини 28%, масти 22%, сурови влакна 2,7%, минерален пепел 7,1%, влага 8%.

ДОДАТОЦИ: ДОДАТОЦИ НА ХРАНИТЕЛИ ПО 1 Кг: витамин А 18000 IU, витамин Д3, 1800 IU, витамин Е 240 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 91 мг, манган (манган диоксид) 33,2 мг, бакар (купарум (II) сулфат пентахидрат) 16 mg, цинк сулфат монохидрат 160 mg, јод (калциум јодат) 1,6 mg селен (натриум селенит) 0,32 mg, антиоксиданти – мешавина од токофероли од природно потекло. Метаболичка енергија – 16,65 МЈ / кг, 3977 ккал / кг

  • Препорака за хранење
  • Teжина на куче во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+
    грами – 60 60 – 120 120 – 270 270 – 420 420 – 530 9g/kg

Weight

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Profi Line Atomic 28/22 18 кг – храна за активни кучиња”

Your email address will not be published.

You may also like…