2,300.00ден

In Stock

Premil Profi Line Power 18 кг храна за кученца, млади и возрасни хипер-активни кучиња како и работни кучиња од сите раси и големини 30/20.  POWER е целосна храна за кученца, млади и возрасни хипер-активни кучиња како и работни кучиња од сите раси и големини.

Description

POWER е комплетна храна за кученца, млади и возрасни хиперактивни кучиња, како и работни кучиња од сите раси и големини.

СОСТАВ: Дехидрирано месо, кое во комбинација обезбедува избалансиран аминокиселински состав, лесна сварливост и потребната енергија за раст (патка и говедско мин. 34%), животински нуспроизводи (хемоглобин), житарки (без глутен и намалена можност од алергии) ), маснотии и масла од живина (во комбинација обезбедуваат есенцијални масни киселини и енергија за раст и работа), нуспроизводи од житни зрна (обезбедуваат потребно количество целулоза), растителни нуспроизводи, пивски квасец (со масни киселини влијае на квалитетот на косата), лецитин (влијае на развојот на квалитетни крвни садови), FOS и MOS (го поттикнува варењето), омега 6 и омега 3 масни киселини (придонесуваат до развој на нервниот систем) и таурин (влијае на развојот на мускулите – особено на срцето).

МИНИМУМ 82% животински протеини.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: суров протеин 30%, сурова маст 20%, влага 8%, неоргански супстанции 7,2%, сурови влакна 2,9%.

ДОПОЛНИТЕЛИ ВИТАМИНИ ПО 1 КГ : витамин А 18000 IU, витамин Д3, 1800 IU, витамин Е 240 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 91 мг, манган (манган диоксид) 33,2 мг, бакар (чаша (II) сулфат пентахидрат) 16 mg, цинк сулфат монохидрат 160 mg, јод (калциум јодат) 1,6 mg селен (натриум селенит) 0,32 mg, антиоксиданси – мешавина на токофероли од природно потекло.

МИНИМАЛНИ 82% животински протеини.

Метаболичка енергија -16,19 МЈ / кг, 3867 ккал / кг

Препорачана исхрана за кутре:

тежина на кутре во кг 1-2 2-5 5-10 10-20 20-30 30-40 40+
до 2 месеци 50 – 85 грама 85 – 170 грама 170 – 290 грама 290 – 480 грама 480 – 530 грама / /
до 4 месеци 45 – 70 70 – 155 грама 155 – 265 грама 265 – 445 грама 445 – 600 грама 600 – 675 грама /
до 6 месеци 40 – 65 грама 65 – 130 130 – 240 грама 240 – 405 грама 405 – 545 грама 545 – 680 грама /
до 9 месеци 35 -55 55 -100 100 -190 година 190 – 365 година 365 -495 година 495 – 600 грама /
до 12 месеци 30 – 50 50 – 90 90 – 170 170 – 350 грама 350 – 470 грама 470 – 550 грама 13грама / кг
 

НОРМАЛНА ДНЕВНА ИСХРАНА ТАБЕЛА ЗА КУЧИ БЕЗ ЗГОЛЕМИ АКТИВНОСТИ

тежина на куче во кг -5 5-15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ кг
количина на храна во 24 ч -65 65 – 130 130 – 280 година 280 – 430 грама 430 – 540 грама 9гр / кг

 

Weight

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Profi Line Power 18 кг”

Your email address will not be published.

You may also like…