Premil Profi Line Win храна за возрасни кучиња

2,100.00ден

In Stock

Premil Profi Line Win е целосна храна за возрасни кучиња.

СОСТАВ: Дехидрирано месо од живина (мин. 27%), животински нуспроизводи, житарки што не содржат глутен и можноста за алергии е намалена (нуспроизводи од житни култури) (обезбедете ја потребната количина на целулоза), масла и маснотии (обезбедете есенцијални масни киселини во комбинација), нус-производи од билки (за подобро варење), пивски квасец (го подобрува квалитетот на косата со масни киселини), лецитин (го подобрува квалитетот на крвните садови), омега 6 и омега 3 масните киселини (влијаат на подобра послушност )

Description

Premil Profi Line Win е целосна храна за возрасни кучиња.

Не содржи: глутен и ГМО

Содржи: Глукозамин и хондроитин за зглогбови , Таурин кој е важен за срцевиот мускул, Лецитин го подобрува квалитетот на крвните садови, Омега 3 и Омега 6 масни киселини (ДХА обезбедува полесно памтење, подобра концентрација,повеќе внимание )

МИНИМАЛНО: 74% животински протеини.

  • Протеини- 24%
  • Масти – 15%
  • Сурови влакна- 2,9%
  • Пепел- 7%
  • Метаболичка енергија –15,17 MJ/кг, 3624 ккал/кг

ДОПОЛНИТЕЛНИ ВИТАМИНИ И ДОДАТОЦИ ПО 1 КГ : витамин А 16000 ИЕ, витамин Д3, 1600 ИЕ, витамин Е 210 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 81 мг, манган (манган диоксид), 29,5 мг, бакар (чаша (II ) сулфат пентахидрат) 15,7 mg, цинк сулфат монохидрат 142 mg, јод (калциум јодат) 1,42 mg селен (натриум селенит) 0,28 mg, антиоксиданси – мешавина на токофероли од природно потекло.

ПРЕПОРАКА ЗА ХРАНА

тежина на куче во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ години
количина на храна во 24 ч – 90 90 – 170 170 – 340 грама 340 – 480 грама 480 – 590 грама 10g / kg

 

Weight

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Profi Line Win храна за возрасни кучиња”

Your email address will not be published.

You may also like…