2,100.00ден

Premil Sunrise храна за  осетливи кучиња и склони кон алергии -72% животински протеини

Комплетна храна за зајакнување на имунитетот на кучињата, за чувствителни и склони кон алергии кучиња. Богата е со неопходни макро и микроелементи и житни култури кои не содржат глутен. Наменет е за сите раси и големини на кучиња, а поради присуството на патка и ориз е особено добар за кучиња кои имаат проблеми со алергии и варење. Избалансиран однос на фруктоолигосахариди и мананолигосахариди со природен извор на витамини од групата Б, овозможува одличен квалитет на косата и максимално искористување на храната со минимално оптоварување на внатрешните органи. Доволно висок и добро избалансиран енергетски дел во комбинација со компир протеин, омега 6 и омега 3 масни киселини, особено DHA, помага да се решат проблемите со дебелина, алергии и стрес.

Brand: SKU: 15

Description

Состав: дехидрирано јагне, патка и туна 27%, ориз 27%, компир протеин, ладно цедено растително масло, пилешко маснотии, рибино масло, ленено семе 4%, пулпа од репка, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, суви јаболка, инулин (екстракт од цикорија) ), МОС (екстракт од квасец) и лецитин.

Нутриционистички состојки и додатоци по килограм:

Витамин А 12500, витамин Д3 1250, витамин Е 125, витамин К3 1,3, витамин Б1 6, витамин Б2 9, ниацин 37,5, пантотенска киселина 16,7, витамин Б6 3,3, витамин Б12 50, биотин 333, фолна киселина 0,83, холин хлорид 673, Витамин Ц 16,7, железо 62, манган 22,8, бакар 11, цинк 110, јод 1,1, селен 0, 22.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ:

Протеини 23%, масти 14%, сурови влакна 2,3%, пепел 6,4%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, натриум 0,3%

Препорачана дневна количина:

Тежина на куче Препорачана дневна количина
до 5 кг 55 – 85 гр
5 – 15 кг 85 – 200 гр
15 – 30 кг 200 – 360 гр
30 – 45 кг 360 – 480 гр
45 – 60 кг 480 – 600 кг
60 + кг 600 гр +

Метаболичка енергија -15,14 MJ / кг, 3616 калории / кг

* Количините служат само како водич и покажуваат просечни дневни потреби. Индивидуалните потреби на секое домашно милениче може да се разликуваат од препорачаните во зависност од возраста, расата на кучето и секојдневните активности . Секогаш оставајте на вашето куче сад со свежа вода во текот на целиот ден.

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Sunrise”

Your email address will not be published. Required fields are marked *