2,100.00ден

Premil Top Line Mini е комплетна храна богата со неопходни макро и микро елементи, како и сварливи протеини од месо. Ja препорачуваме за кучиња од мали и средни раси, за кученца од големи раси кои заостануваат со растот, како и за хиперактивни возрасни кучиња од мали раси и големини на кои им треба енергија со добро избалансирани масни киселини. Природни извори на омега ‒ 6 и омега ‒ 3 масни киселини, како и витамини од групата Б oбезбедува правилен раст и одличен квалитет на косата на кучињата и подочниците,спречува создавање на „црвени точки“ кај белите кучиња.

Description

79% протеини од животинско потекло

СОСТОЈКИ: дехидрирана мисирка, патка и туна 35%, ориз 20%, пченка, пилешка маст, ладно цедено растително масло, рибино масло, ленено семе 5%, тестенини од цвекло, пивски квасец, хидролизиран црн дроб, суво јаболко, инулин (екстракт од цикорија) , МОС (екстракт од квасец) и лецитин.

Препорачани количини

тежина на кучето во кг 1 – 2 2 – 5 5 – 8 8 – 12,5 12,5 – 16 16 – 20 20+
до 3 месеци 45 – 85 85 – 150 150 – 210 210 – 280 280 – 350 / /
до 3 – 5 месеци 40 – 80 80 – 155 155 – 190 190 – 270 270 – 340 / /
до 5 – 8 месеци 35 – 75 75 – 130 130 – 160 160 – 220 220 – 310 310 – 350 /
до 8 – 12 месеци 30 -70 70 -115 115 -145 145 -210 210 -260 260 -300 13g / kg

Состав

Мускули на раст, регенерација Протеини / масти 28
Енергија, сјајно палто, здрава кожа Масти 18
Варење Сурови влакна 2,5
Набавка на минерали Пепел 6,3
Коски, заби, коагулација Калциум 1,2
Коски, заби, движење Фосфор 0,9
Баланс на вода и електролит Натриум 0,3
Вид, плодност Витамин А. 18000
Метаболизам Витамин Д3 1800
Заштита на клетките, здрава кожа Витамин Е. 240
Квалитет на крв Витамин К3 1,9
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Витамин Б1 8,6
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б2 13
Кожа, енергетски метаболизам, ензими Ниацин 54
Метаболизам на јаглехидрати, протеини и масти Пантотенска киселина 24
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б6 4,8
Крв, раст, метаболизам Витамин Б12 72
Квалитет на коса Биотин 480
Раст и развој, крв Фолна киселина 1,2
Оптимален раст и развој на млади животни Холин хлорид 970
Зголемување на имунитетот Витамин Ц. 24
Хематоза, дишење, ензими Елезо 91
Сјаен капут, здрави коски, заштита на клетките Манган 33,2
Заштита на клетките Бакар 16
Вид, плодност, имунитет Цинк 160
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Јод 1,6
Моќен антиоксиданс, спречува предвремено стареење, промовира имунитет Селен 0,32

Метаболичка енергија – 15,96 МЈ / кг, 3812 ккал / кг

Пакување 15 кг. (Цена по кг: =140 ден)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Top Line Mini 28/18 -Храна за кучиња од мали и средни раси, големи раси кои заостануваат со растот”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…