2,200.00ден

In Stock

Description

ProperForm professional breeders – Braccoid Adult (јагнeшка)

Сушени животински протеини (22,5%, од кои 6% јагнешко месо), пченични мешавини, пченка, маслo oд семиња печено и екстрактирано, пилешки маснотии, пченкарни мешавини, ориз, пивски квасец (3%), сушeно цвeкло (3%) , хидролизирани животински протеини, фрукто-олигосахариди (0,05%).

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 20.000 I.U. – витамин Д 1.120 I.U. – витамин Е 120 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) mg – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00) mg – црн карбонат (железо) 232,88 (112,50) mg – Манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,77 (1,80) mg – Натриум селенит (Селен) 0,39 (0,18) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданс.

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ: Сурови протеини 26,50% – Сурови влакна 3,00% – Сурови масла и масти 13,00% – Сурова пепел 8,00%.

Класа: Супер-прeмиум

properform-breeders-braccoid-type2-en

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 116 ден.)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Weight

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ProperForm breeders – Braccoid Type 2 Adult,18кг (јагнe)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…