2,200.00ден

In Stock

Description

ProperForm professional breeders – Lupoid Active ( пилeшка) е збогатенa со протеини и масти за да ја зајакне издржливоста за време на долготрајна спортска активност

Сушени животински протеини (25,5%, пилешко 14%), пилешки маснотии, пченка, пченични мешавини, маслo од семиња печенo и екстрактиранo, мешавини од пченка, ориз, сушено цвекло, хидролизирани животински протеини, пивски квасец, фруктоолигосахариди.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 20.000 I.U. – витамин Д 1.120 I.U. – витамин Е 120 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) mg – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00) mg – црн карбонат (железо) 232,88 (112,50) mg – Манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,77 (1,80) mg – Натриум селенит (Селен) 0,39 (0,18) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданс.

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ Сурови протеини 30,00% – Сурови влакна 3,00% – Сурови масла и масти 20,00% – Сурова пепел 7,20%

Препорака за хранeњe:

Класа: Супер-прeмиум

properform-breeders-lupoid-type2-en

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 116 ден.)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Weight

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ProperForm breeders – Lupoid Type 2 Active,18кг (пилeшка)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…