2,600.00ден

In Stock

Description

ProperForm professional breeders – Toys Type 1 puppy (лосос) е комплетна храна за кутре, за кучки во лактација, за кучки за гестација.
СОСТАВ: Сушен животински протеин (31%, лосос 14%), ориз, пилешки маснотии, грашок, мешавини од пченка, сушенo цвекло, хидролизиран животински протеин, производи од преработка на свежо овошје и зеленчук, Мохаве јука.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 24.000 I.U. – витамин Д 1.344 I.U. – витамин Е 144 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 74,28 (18,90) mg – цинк оксид (цинк) 133,92 (108,00) mg – црн карбонат (Железо) 279,45 (135,00) мг – манган оксид (манган) 48,76 (37,80) мг – калциум јодиран безводен (Јод) 3,33 (2,16) mg – Натриум селенит (Селен) 0,47 (0,22) mg.

AНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: Сурови протеини 29,00% – Сурови влакна 2,00% – Сурови масла и масти 18,00% – Сурова пепел 7,00% – Калциум 1,20% – Фосфор 1,00% – Омега 6 масни киселини мин. 3,00%.

Класа: Супер-прeмиум

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 144 ден.)

Повeќe инфо на PDF

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Тежина на производ

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ProperForm breeders – Toys Type 1 puppy (лосос) 18 кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *