1,880.00ден

In Stock
Brand:

Description

Unica Classe Adult Large Sensitive е храна за возрасни кучиња со големи и гигантски димензии

• Нормална физичка активност

• Уникатно сетилно искуство

• Содржи бел сорго, житарка со најниска гликемија индекс за намалување на оптоварувањето со гликоза

СОСТАВ: комплетна храна за возрасно куче. Сушен животински протеин (од кои туна 7%*), пченица средини, пченка, пченка, животинска маст, бел сорго (5%), фиорето пченкарно брашно, пченкарен глутен, пулпа од сушена репка, хидролизирани животински протеини, брашно од рогач, рибино масло, производи од квасец, глукозамин (0,02%), хондроитин сулфат (0,01%). *еквивалентно на 21% рехидрирана туна.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: Суров протеин 24,00%; Сурови влакна 3,00%; Сурова маст 14,00%; Суров пепел 8,00%.

АДИТИВИ по кг. Нутритивни адитиви: Витамин А 17.500 I.U.; Витамин Д3 785 I.U.; Витамин Е 85 I.U.; Биотин 0,28 mg; Таурин 195 mg; Бакар (II) сулфат пентахидрат 48,14 mg (бакар 12,25 mg); Цинк оксид 86,80 mg (Цинк 70,00 mg); Железо (II) карбонат 163,01 mg (Железо 78,75 mg); Манган (II) оксид 28,44 mg (Манган 22,05 mg); Калциум јодат безводен 1,94 mg (јод 1,26 mg); Натриум селенит 0,28 mg (селен 0,13 mg).

Weight

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Unica Classe Adult Large Sensitive 12 кг”

Your email address will not be published.