380.00ден

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.
Brand:

Description

Unica Classe Adult Mini Equilibrium (Јагнешко) е целосна сува храна за возрасни кучиња од мала раса за одржување рамнотежа во дигестивниот тракт. Погоден за кучиња од 10 месеци до 10 години.

Индикација : чувствително варење. Храната содржи минерали за бели заби и рогач за тврди столици. Без вештачки вкусови или бои.

Состојки : дехидрирани животински протеини (од кои јагнешко месо 7,5% *), пченично брашно, пченка, животинска маст, пченкарно брашно, бел соргум (5%), пченкарна фолија, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини, брашно од рогач (1%), квасец производи, натриум триполифосфат (0,05%), Јука шидигера. * еквивалентно на 20% рехидрирано јагне.

Додатоци на храна по кг:витамин А 14000 IU, витамин Д3 785 IU, витамин Е 85 IU, бакар (II) сулфат пентахидрат 43,33 mg (11,03 mg бакар), цинк оксид 78,12 mg (63,00 mg цинк). ), Карбонат на железо (II) 163,01 мг (железо 78,75 мг), оксид на манган (II) 28,44 (манган 22,05 мг), безводен јод на калциум 1,94 мг (јод 1,26 мг), селенит на натриум 0,28 мг (селен 0,13 мг). Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Аналитички состав: суров протеин 27,00%, сурово влакно 3,00%, сурова маст 17,00%, сурова пепел 7,90%.

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг. = 190 ден.)

Additional information

Weight 2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Unica Classe Adult Mini Equilibrium Јагне 2кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…