380.00ден

 

Brand:

Description

Unica Classe Adult Mini Sensitive (Туна) е целосна сува храна за возрасни кучиња од мала раса за одржување на здравјето на палтото и кожата. Погодна за кучиња од 10 месеци до 10 години.

Индикација : чувствителна кожа, кожа и палто. Храната содржи минерали за бели заби и бакар, цинк, витамин А и биотин за кожата. Без вештачки вкусови или бои.

Состојки : дехидрирани животински протеини (од кои 7% туна *), средна пченица, пченка, животинска маст, средно пченкарно брашно, бел соргум (5%), фолија од пченка, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини, брашно од рогач, рибино масло, квасец производи, натриум триполифосфат (0,05%), Јука шидигера. * еквивалентно на 21% свежа туна.

Додатоци на храна по кг : витамин А 17.500 IU, витамин Д3 785 IU, витамин Е 85 IU, биотин 0,28 мг, бакар (II) сулфат пентахидрат 48,14 мг (бакар 12,25 мг), оксид на цинк 86,80 мг (цинк 70,00 мг), железо ( II) карбонат 163,01 mg (железо 78,75 mg), манган (II) оксид 28,44 (манган 22,05 mg), безводен јод на калциум 1,94 mg (јод 1,26 mg), натриум селенит 0,28 mg (селен 0,13 mg). Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Аналитички состав : суров протеин 27,00%, сурово влакно 3,00%, сурова маст 17,00%, сурова пепел 7,50%.

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг. = 190 ден.)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Unica Classe Mini Sensitive Туна 2 кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…