Description

• Возрасни кучиња во фаза на одржување, склони кон ограничувања на убавината

• Подобрување на сјајните палта и зајакнување на бариерата на кожата

• Функционална храна за изложби за кучиња, против гребење и УВ зраци

• Житарки без глутен

• Висока вкусност

• Промовира удобност на кожата

СОСТАВ:Сушен лосос (24%), грашок (24%), ориз (12,5%), бел сорго (12,5%), животинска маст, пулпа од суво цвекло, растително масло, пивски квасец, хидролизирани животински протеини, сушен морков (1%), исушена каша од портокал (1%), суво пулпа од јаболко, исушен доматна пулпа, мед (0,04%), исушени цветови од портокал (0,02%). ДОДАТОЦИ ПО Кг.

Нутриционистички адитиви: Витамин А 18.000 IU, витамин Д3 1.000 IU, витамин Е 600 IU, витамин Ц 300 мг, Л-карнитин 380 мг, биотин 0,40 мг, Солфато ди рам (II) пентаидрато 61,90 мг (Rame 15,75 мг), Осидо ди цинкко 111,60 мг (цинко 90,00 мг), бакар (II) сулфат пентахидрат 232,88 мг (бакар 112,50 мг), железо (II) карбонат 232,88 мг (железо 112,50 мг), манган (II) оксид 40,64 мг (манган 31,50 мг), калциум јодат безводен 2,77 mg (јод 1,80 mg), натриум селенит 0,39 mg (селен 0,18 mg). Технолошки адитиви: екстракти од токоферол од растителни масла 132 mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ:Суров протеин 27,00% – Сурови влакна 4,60% – Сурова маст 15,00% – Сурова пепел 6,80%, Омега 6 масни киселини> 3,00%, Омега 3 масни киселини> 0,50%.


 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Unica Natura MINI – ( Salmon) 15 кг”

Your email address will not be published.

You may also like…