2,000.00ден

In Stock

Description

Unica Classe Adult Large Sensitive е храна за возрасни кучиња со големи и гигантски димензии

• Нормална физичка активност

• Уникатно сетилно искуство

• Содржи бел сорго, житарка со најниска гликемија индекс за намалување на оптоварувањето со гликоза

СОСТАВ: комплетна храна за возрасно куче. Сушен животински протеин (од кои туна 7%*), пченица средини, пченка, пченка, животинска маст, бел сорго (5%), фиорето пченкарно брашно, пченкарен глутен, пулпа од сушена репка, хидролизирани животински протеини, брашно од рогач, рибино масло, производи од квасец, глукозамин (0,02%), хондроитин сулфат (0,01%). *еквивалентно на 21% рехидрирана туна.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: Суров протеин 24,00%; Сурови влакна 3,00%; Сурова маст 14,00%; Суров пепел 8,00%.

АДИТИВИ по кг. Нутритивни адитиви: Витамин А 17.500 I.U.; Витамин Д3 785 I.U.; Витамин Е 85 I.U.; Биотин 0,28 mg; Таурин 195 mg; Бакар (II) сулфат пентахидрат 48,14 mg (бакар 12,25 mg); Цинк оксид 86,80 mg (Цинк 70,00 mg); Железо (II) карбонат 163,01 mg (Железо 78,75 mg); Манган (II) оксид 28,44 mg (Манган 22,05 mg); Калциум јодат безводен 1,94 mg (јод 1,26 mg); Натриум селенит 0,28 mg (селен 0,13 mg).

Unica Classe Adult Large Sensitive 12 кг – PDF

Земја на потекло: Италија

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.